لوگو

هرگز برای آموزش سرمایه‌گذاری به کودک خیلی زود نیست

هرگز برای آموزش سرمایه‌گذاری به کودک خیلی زود نیست پس متن زیر در این باره مطالعه بفرمایید:

◊چه درک ارزش پول اسباب بازی جدیدی که آنها می خواهند و چه ارزش پس‌انداز.

وارن بافت
بخش اول:

◊تعریف ما از پول و ارزشی که از آن در کودکی یاد می‌گیریم برای تمام عمر با ما باقی می‌ماند،اگر پدر و مادر هستید، آموزش سرمایه‌گذاری به کودک و ارزش پس‌انداز باعث می‌شود آنها از مزایای آن درطول زندگی بهره مند شوند،کودک شما باید بیاموزد که چگونه پول خود را بودجه بندی کرده و تصمیم درست را در مورد خرج کردن آن اتخاذ کند.

حساب پس انداز

◊به کودکتان کمک کنید شروع به پس‌انداز کند،برای کودکان حساب پس انداز باز کنید، و به آنها بیاموزید که چگونه سود به پس انداز آنها تعلق می‌گیرد و باعث افزایش پولشان می‌شود،کودکان را تشویق به پس‌اندازِ هر چقدر کم از هر تومان پولی که دریافت می‌کنند مانند پول ماهانه، هدیه تولد، و … کنید،بهترین راه برای انجام این کار پول توجیبی است،نیل گادفری، بنیان‌گذار شبکه‌های مالی کودکان و نویسنده کتاب “پول در درختان رشد نمی کند” و “راهنمای والدین برای پرورش جنبه های مالی در کودکان” می‌گوید:

هدف از پول تو جیبی، یاد دادن دو چیز است:

◊۱) با پول کار کنند.
◊۲) پس‌انداز کردن را به شکل یک عادت در خود نهادینه کنند.

جهت مشاوره ایزو 9001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

از چه زمانی و با چه مبلغی شروع کنیم؟

◊گادفری توصیه می‌کند که به کودک بر اساس سن اش و به ازای هر سالش هفته‌‍ ای ۱ دلار داده شود. بنابراین برای کودک ۳ ساله می شود هفته‌ای ۳ دلار، و برای کودک ۱۰ ساله می شود هفته ای ۱۰ دلار. برخی از کارشناسان نیمی از این مبلغ را توصیه می‌کنند، اما در واقع هرمبلغی که پدر و مادر با آن احساس راحتی می‌کنند مناسب است.

اهداف بلند مدت

◊اکثر کارشناسان می‌گویند هنگامی که شروع به آموزش سرمایه گذاری به کودک و بودجه بندی می‌کنید، پدر و مادر باید یک سیستم منظمِ پس انداز برای امور خیریه، هزینه‌ اهداف بلند مدت داشته باشند،لری مکِی، نویسنده کتاب “پول مامان و سه بچه خوک کوچک” موسس Prosperity 4 Kids، از قانون ۱۰-۱۰-۱۰-۷۰ برای آموزش بودجه‌ بندی به کودکان استفاده می‌کند.

سرمایه گذاری

◊هنگامی که فرزند شما اولین پول توجیبی خود را می‌گیرد، لری مکِی پیشنهاد می‌کند که شما به او یاد بدهید که ۱۰ درصد را پس‌انداز، ۱۰ درصد را سرمایه گذاری ، ۱۰ درصد را برای خیریه و ۷۰ درصد آن را خرج کند. وقتی شما به او ۱۰۰۰ تومان می‌دهید در واقع به او ۱۰ تا ۱۰۰ تومان تومان داده اید. به او می‌گویید که ۱۰۰ تومان ( ۱۰%) را برای کاری که برایت مهم است یا می‌خواهی در جایی کمک کنی، کنار بگذار.

دانش خودتان را با کودکان به اشتراک بگذارید

◊در مورد مسائل مالی آموزش ببینید و دانش خودتان را با کودکان به اشتراک بگذارید. سرمایه گذاری و مدیریت مالی اصطلاحات خاص خود را دارند،اگر از این اصطلاحات با خبر نیستید، زمانی را برای یادگیری خود اختصاص داده و سپس دانش خود را با کودکتان در میان بگذارید،اصطلاحاتی نظیر: دارایی، سهام، اوراق قرضه، سبد سهام، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، سبدگردانی، ریسک و …. البته با ظرافت و لطافت خاص کودکانه معانی آنها را به کودک انتقال دهید. لغات را ساده فهم کنید و در دهان آنها بگذارید.

مشاوره استراتژی با آریان گستر

به آنها در مورد بازار سهام آموزش بدهید

◊بسیاری از پدر و مادرهایی که می‌خواهند فرزندان شان سرمایه‌گذاری را درک کنند، از روش انتخاب یک سهام فعال استفاده می‌کنند. آنها به کودکان پول واقعی یا مجازی می‌دهند تا با آن در بازار بورس بر روی سهام هایی نظیر سهام کمپانی والت دیزنی یا نایک و کمپانی‌های مربوط به کودکان سرمایه‌گذاری کنند.

افزایش و کاهش قیمت

◊سپس افزایش و کاهش قیمت را پیگیری می‌کنند،این یک بازی جذاب است، می‌توان رقابتی گذاشت که چه کسی بهترین سبد سهام را درست می‌کند. برخی از مهم ترین مفاهیم مالی که باید آموزش داده شود: پس‌انداز به طور منظم،جلوگیری از هزینه های بالا، سرمایه‌گذاری کنید تا به اهدافتان برسید نه اینکه برنده شوید، و سعی کنید ریسک را به حداقل برسانید.

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

 

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *