آشنایی با فرهنگ و ساختار سازمان

بخش دوم آشنایی با فرهنگ و ساختار سازمان را در متن زیر دنبال بفرمایید

آشنایی با مراحل ده‌گانه چرخه‌ عمر سازمان آدیزس
قسمت بعدی:
4.بلوغ

◊مرحله‌ی بلوغ دوران متلاطم دیگری است،سازمان رشد کرده است و قدرتمند شده است،اما تیم رهبری برای حفط تکانه‌ی حرکت، تحت فشار قرار گرفته است
تعارض، سیاست‌ها و جنگ بین تازه‌واردان و قدیمی‌های سازمان مسائلی هستند که در این مرحله می‌توانند روحیه‌ی افراد را تضعیف کنند،اهداف نیز می‌توانند مسئله‌ی مهمی باشند،در مرحله‌ی رشد سریع، روی فرصت‌های رشد تمرکز شده بود،اما در این مرحله بیشتر روی کیفیت و سودآوری تمرکز می‌شود.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

این مرحله

◊دوران تغییرات دشوار است. بیشتر سازمان‌ها از یک سلطنت مطلق به سمت ساختاری که تمرکززدایی بیشتری در تصمیم‌گیری ایجاد کند،حرکت می‌کنند و این کار برای برخی از رهبران آسان نیست،در بسیاری از موارد،مدیران عامل حرفه‌ای یا رهبرانی دیگر برای مدیریت شرکت به خدمت گرفته می‌شوند،این اتفاق می‌تواند باعث نزاع قدرت و از خودبیگانگی شود:مؤسسان از ورودی‌های جدید متنفر شوند و برعکس.

5. تکامل

◊این مرحله، مرحله‌ای بهینه برای هر سازمان است، چرا که به طور کلی به ایجاد تعادل مربوط می‌شود. سازمان به ترکیب خوبی از انعطاف‌پذیری و کنترل دست‌ پیدا کرده است.

سازمان متمرکز

◊در مرحله‌ی تکامل هرکس مأموریت سازمان و نقشش را برای دست‌یابی به آن می‌فهمد،سازمان متمرکز و با انرژی شده است، اهداف روشن، فرآيند‌ها به خوبی و مرتبط با هم کار می‌کنند و رشد سازمان خوب است.

تعادل و کنترل

◊اما افراد ممکن است هنوز برای خلق یک ترکیب عالی از تعادل و کنترل تلاش کنند،این کار می‌تواند باعث ایجاد تنش در درون یا بین تیم‌ها شود،استخدام نیز می‌تواند یک مسئله باشد؛ بسیاری از سازمان‌ها در مرحله‌ی تکامل، برای مدیریت پروژه‌ها، بخش‌ها و مشتریان، به اندازه‌ی کافی، افراد کارآمد در اختیار ندارند.

نشانه‌ی اولیه‌

◊مسئله‌ی دیگری که سازمان‌ها در این مرحله با آن مواجه هستند، از خود راضی بودن در مواقعی است که به نظر می‌رسد کارها به خوبی پیش می‌روند،این می‌تواند نشانه‌ی اولیه‌ی مرحله‌ی بعدی باشد (پیر شدن).

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

نوآوری

◊همچنین مدیران ممکن است احساس ضرورت و فوریت را برای انجام فعالیت‌ها از دست بدهند و درگیر فعالیت‌های روزمره‌ی سازمان شوند،در نتیجه سازمان و افرادش ممکن است وقت کمتری برای نوآوری صرف کنند،به داوری و ایده‌هایشان کمتر اتکا کنند و بیشتر به داده‌ها و واقعیت‌ها توجه کنند،همچنین امکان دارد افراد تمایل کمتری به پذیرفتن ریسک انجام پروژه و ایده‌های جدید داشته باشند.

ادامه دارد…

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
فرهنگ و ساختار سازمان
Description
نوآوری ◊همچنین مدیران ممکن است احساس ضرورت و فوریت را برای انجام فعالیت‌ها از دست بدهند و درگیر فعالیت‌های روزمره‌ی سازمان شوند،در نتیجه سازمان و افرادش ممکن است وقت کمتری برای نوآوری صرف کنند،به داوری و ایده‌هایشان کمتر اتکا کنند و بیشتر به داده‌ها و واقعیت‌ها توجه کنند. همچنین امکان دارد افراد تمایل کمتری به پذیرفتن ریسک انجام پروژه و ایده‌های جدید داشته باشند.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *