لوگو

۶ جمله یک مدیر ضعیف در سازمان های مختلف

۶ جمله یک مدیر ضعیف  در سازمان های مختلف را می توانید دنبال بفرمایید:

با صندلی من حرف بزنید

شناختن یک مدیر ضعیف کار چندان سختی نیست از مرور تجربیات روزمره تان هم به راحتی می‌توانید یک مدیر ضعیف و نالایق را بشناسید کافی است به وضعیت کارتان در این یکسال اخیر فکر کنید.

جملات را به خاطر می‌آورید

به جملاتی که هرروز صبح تا عصر از مدیر و کارفرمایتان شنیده‌اید فکر کنید حتماً بسیاری از آن جملات را به خاطر می‌آورید خیلی‌هایشان به دل شما نشسته و خیلی‌هایشان عذاب تان داده است در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۶ جمله یک مدیر ضعیف را برای شما فاش کنیم:

 1) به نظر می‌رسد این مشکل شخصی است

افرادی که سرکار می‌آیند با دیدگاه‌ها افکار و استعدادهایشان می‌آیند هم‌ چنین تعهداتی را با خود به همراه می‌آورند که از آنان جدا‌ناپذیر است تعهداتی نسبت به کودکان، والدین و سایر بستگانشان دارند و حتی نسبت به حیوانات و گل و گیاهانی که در منزل نگهداری می‌کنند نیز متعهد هستند.

زندگی خصوصی

اگر رییس شما به زندگی خصوصی شما اهمیتی نمی‌دهد چرا باید هم‌چنان کنار او بمانید؟ استعدادتان را برای رییسی خرج کنید که انسان بودن شما را می‌فهمد و به نیازهای محل کار و خارج از محل کار شما آگاهی دارد.

1) من برای فکر کردن به شما پول نمی‌دهم

اشتباه بزرگ این‌جاست یک مدیر دقیقا برای فکر کردن به کارکنان‌اش پول می‌دهد اگر برای چیزی غیر از اندیشیدن و تفکر خلاق پول می‌دهد پس حتما در حال تاراج سرمایه‌ی خود یا سهامداران شرکت‌اش است.

3) ما همیشه این کار را به این صورت انجام می‌دهیم

بیش‌تر مدیران ایستا و کارنابلد سعی می‌کنند ضعف خود را زیر پوشش ثبات رویه پنهان می‌کنند و معمولا می‌گویند: خدا می‌داند از وقتی ما این رویه را پیش گرفته‌ایم، هیچ چیز در دنیا عوض نشده است!

4) نمی‌توانم کاری برایتان انجام دهم، تصمیم گرفته شده است:

حتماً قبلاً این جمله را زیاد شنیده‌اید که بله می‌دانم من مدیر هستم اما من نمی‌توانم کاری کنم من فقط مطابق با دستورالعمل‌های داده شده رفتار می‌کنم چون من برای هیچ شخصی از قدرت سیاسی استفاده نمی‌کنم، حتی برای خودم!

02177942240-77959675
5) من مدیرم! فقط کاری را که به شما گفته شده است انجام دهید:

این جمله ناشی از یک ترس مدیریتی است پس از شنیدن این جمله نفسی عمیق بکشید کاری را که به شما گفته شده است انجام دهید سپس به خانه بروید و رزومه‌ی کاری خود را برای شغلی دیگر تقویت کنید و به هر جایی که می‌توانید بفرستید.

6) اگر این شغل را نمی‌خواهی شخص دیگری را به جای تو خواهم گذاشت:

این جمله‌ی احمقانه دعوتی است از شما که در شغل خود به جلو بروید و قدمی بردارید از رییسی که از این جملات می‌گوید دوری کنید و بدانید فقط کارفرمایان بزرگ می‌توانند یک شرکت بزرگ بسازند.

مشاوره ایزو 17025 با آریان گستر
سخن پایانی

اگر این ۶ عبارت را بارها شنیده‌اید وقتش رسیده است عطای این رییس و محل کار را به لقای‌اش ببخشید و به یک محیط کاری بروید که انرژی شما عرق کاری‌تان علاقه و اشتیاق‌ تان مهم باشد و از ایده‌هایتان استقبال شود.

در آخر

به دنیای جدید کاری قدم بگذارید محیط کار انسانی دقیقا همین جاست از این ترس خود بیرون بیایید و به مکانی بروید که انسان‌ها مشکلات‌ شان را با هم حل می‌کنند می‌توانید این برنامه را از همین لحظه آغاز کنید!

مقاله مثلث دلبستگی کارکنان  را می توانید دنبال بفرمایید:

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

 

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *