کارکنان دانشی(knowledge workers)

کارکنان دانشی(knowledge workers)

 

ویژگی کارکنان دانشی

کارکنان دانشی،نخبگان شغلی هستند،کارکنانی که طلیعه دار(پیشتازان)اقتصاد دانشی هستند و کار آن ها به طور قابل توجهی به عملکرد کارفرمایان آن ها کمک میرساند.

معمولا آن ها بوسیله کارفرمایان خود به عنوان کارکنانی در نظر گرفته می شوند که ارزش نگهداشتن دارند و محدوده های شغلی آن ها شامل موارد زیر می باشد:

-وکلا

-مشاوران

-مدیران اجرایی تبلیغات

حسابداران

بنابراین تعریف های کارکنان دانشی با یکدیگر هم پوشانی نمی کنند و شامل شغل های کلاسیک مانند موارد بالا می شوند،اما هم چنین فراتر از این شغل ها،سایر مشاغل متنوعی(چون مشاوران،مدیران اجرایی تبلیغات و …)را نیز در بر دارند.

 

انگیزش آن ها(کارکنان دانشی)

انگیزیش کارکنان به مشارکت در فعالیت های مدیریت دانش نباید مسلم و قطعی فرض شود،زیرا اغلب کارکنان نسبت به چنین ابتکاراتی نگران و مردد هستند و گاهی با آن ها دشمنی دارند و این به علت وجود نگرانی هایی درباره عواقب بلقوه و مفروض در مشارکت در این ابتکارات است.

 

افکار غلط پیرامون آن ها

به هر حال،شواهد روز افزونی از مطالعات موردی بیان میکنند که معمولا این موضوع در مورد کارکنان دانشی صادق نیست;کارکنانی که به نظر می رسد،جهت سرمایه گزاری زمان و تلاش زیاد در کار خود،آمادگی دارند و کسانی که کارفرمایانشان نیاز ندارند،جهت انگیزه بخشیدن به آن ها جهت مشارکت،تلاش عمده ای صورت دهند.

در ضمن،این کارکنان معمولا برای انجام دادن این تلاش ها با حداقل سطوح سرپرستی آمادگی دارند،بدون این که چنین تلاش هایی مشکل ساز باشند.

 

در نتیجه

بنابراین،انگیزش بخشیدن به چنین کارکنانی به تسهیم دانش،به نظر مشکل ساز نمی رسد،کارکنان دانشی در این مورد کارکنانی ایده آل هستند.

پس این بحث،نشان می دهدکه مشارکت کارکنان در ابتکارات مربوط به مدیریت دانش سازمانی ممکت است مسلم پنداشته نشود.

 

برای مشاوره در زمینه کارمندان و از جمله ایجاد انگیزش در آنان و همچنین سیستم های مدیریتی مانند ایزو 9001 می توانید با کارشناسان مشاور ایزوتماس بگیرید.

در مسیر موفقیت همراه ما باشید.

021-77942240-77959675

شرکت آریان گستر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو