لوگو

کارمند خوب

متن زیر مطالبی را در مورد کارمند خوب بیان می نماید:

♦ احتمالا قدیمی ترین کلیشه مدیریتی این است که “افراد مهم ترین دارایی یک سازمان هستند”اگر این درست بود آنگاه شرکت ها باید با دقت فرآیند استخدام خود و نتایج آن را بررسی می کردند تا اطمینان حاصل کنند که بهترین افراد را به کار می گیرند،اما به طرز جالبی بیشتر آنها در این کار به شدت ناموفق هستند، مثلا در آمریکا تنها یک سوم شرکت ها بررسی می کنند آیا فرآیند استخدام شان به کارمندان خوب منتهی می شود یا نه.

اندازه گیری عملکرد

♦ وقتی از شرکت ها در مورد دلیل عدم بررسی کارایی فرآیند استخدام شان سوال می شود عموما اینگونه بیان می کنند که اندازه گیری عملکرد یک کارمند به شدت پیچیده است، که این پاسخ تعجب آوری است، زیرا دستمزد نیروی انسانی بزرگترین بخش هزینه شرکت ها است، اتفاقا موارد بسیار ساده ای وجود دارند که کافرما پس از استخدام می تواند بررسی کند، مانند اینکه شخص تازه استخدام شده چه مدت در شرکت می ماند یا اینکه از مدیر مربوطه سوال شود آیا از استخدام او پشیمان است یا نه.

استخدام افراد خارج از سازمان

♦ این بی توجهی عجیب تر هم می شود وقتی از تلاش شرکت ها برای استخدام افراد خارج از سازمان آگاه شوید. در سه دهه پس از پایان جنگ جهانی دوم، شرکت ها عموما 90% پست های خالی را از درون سازمان پر می کردند، ولی این رقم اکنون به یک سوم رسیده است. طبیعتا شرکت ها بیشتر در مورد توانایی های کارمندان خودشان می دانند اما همچنان تمایل بیشتری به استخدام از بیرون دارند در حالیکه تحقیقات نشان میدهد این کار هم وقت به مراتب بیشتری می گیرد و هم در نهایت دستمزد بالاتری به آنها پرداخت می گردد.

بررسی حالت چهره و استفاده از لغات

♦ بعلاوه تکنیک های انتخاب اشخاص نیز بسیار بد هستند. شرکت های کاریابی مجموعه ای از تست ها را ارائه میدهند از جمله بررسی حالت چهره و استفاده از لغات، اما شواهدی در مورد کارایی این روش ها وجود ندارد،اما حتی وقتی تست ها انجام می شوند هم عموما مدیران نتایج شان را ندیده می گیرند، در عوض می بینیم شرکت ها از سال 2009 تاکنون بطور متوسط زمان مصاحبه ها را دوبرابر کرده اند.

فرهنگ شرکت

♦ بهترین روش مصاحبه این است که از همه متقاضیان سوالات مشابه پرسیده شود، اما در عوض مدیران سوالات دلبخواه می پرسند و بیشتر به دنبال کسی هستند که به نظرشان با فرهنگ شرکت تناسب داشته باشد،جای تعجب نیست که این تکنیک به شدت در معرض تعصب و سوگیری شخص مصاحبه کننده است که تمایل دارد افرادی مانند خودش را استخدام کند. حتی الگوریتم های استخدام هم اگر براساس ویژگی های کارمندان کنونی طراحی شوند نتیجه مشابه خواهند داد.

بی توجهی و عدم ارزیابی نیروی انسانی

♦ این بی توجهی و عدم ارزیابی نیروی انسانی باید عامل نگرانی باشد زیرا افزایش کارایی بطور کل بهترین روش رشد اقتصادی سریع تر و و استاندارد زندگی بالاتر است، از آنجایی که در سال های اخیر رشد بازدهی بسیار کند بوده است، استخدام افراد مناسب روش مهمی برای تغییر این روند است.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

 Instagram :@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *