77959675 - 02177942240

ممیزی چیست؟

ممیزی یک بررسی و ارزیابی عینی اظهارات مالی یک سازمان است تا اطمینان حاصل شود که سوابق نماینده منصفانه و دقیق از معاملات مورد نظر خود هستند. این می تواند توسط کارمندان سازمان و یا خارج از سوی شرکت خارجی انجام شود. IRS می تواند حسابرسی برای تأیید صحت بازپرداخت مالیات دهندگان یا سایر معاملات انجام دهد. هنگامی که یک حسابرسی توسط IRS تهیه می شود، معمولا حاوی نکات منفی است و به عنوان مدرکی از نوعی مرتکب شدن توسط مالیات دهندگان دیده می شود.

انواع ممیزان:

دو دسته ممیز خارجی وجود دارد.

اولا یک حسابرس خارجی یا قانونی وجود دارد که مستقل به منظور ارزیابی گزارشگری مالی کار می کند و سپس ممیزان هزینه های خارجی وجود دارند که اظهارنامه ها و ورق های هزینه را ارزیابی می کنند تا ببینند که آیا آنها از خیزش یا تقلب استفاده می کنند.

هر دو نوع این ممیز ها مجموعه ای از استانداردهای متفاوت از شرکت یا سازمان را استخدام می کنند تا کار را انجام دهند.

ممیزان داخلی، همانطور که از نامش بر می آید، توسط شرکت یا سازمان استخدام می شوند که برای آنها حسابرسی می کنند. ممیزان داخلی به بهترین وجه توانایی ارائه اطلاعات به هیئت مدیره، مدیران و سایر ذینفعان در مورد صحت کتاب و اثربخشی سیستم های داخلی خود دارند. ممیزان مشاور، در حالی که در داخل کار نمی کنند، از استانداردهای شرکت حسابرسی استفاده می کنند، در مقایسه با یک استاندارد جداگانه. این نوع ممیز هنگامی استفاده می شود که یک سازمان منابع لازم برای بررسی بخش های خاصی از عملیات خود ندارد.

همین حالا با کارشناسان مشاور ایزو  تماس حاصل فرمایید.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

 مشاور ایزو تخصص ماست.

021-77942240-77959675

Cropped Aryan Gostar Logo 1 2

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *