لوگو

معیارهای کم و ساده داشته باشید

 

 

معیارهای واضح و عملی

رعایت سادگی در معیارها مستلزم استفاده از معیارهای واضح و عملی و تا حد ممکن کم است،برخی مدیران معیارها و هدف های متعدد و بیشماری تعیین می کنند که کارکنان هم نمی‌توانند به یکباره همه آنها را برآورده سازند، بنابراین در نهایت کاری را انجام میدهند که دوست دارند و یا به یکی دو مورد از آن لیست بلندبالا عمل می‌کنند که به باورشان اهمیت دارد و یا پاداش در پی خواهد داشت.

تعداد اندکی معیار

با استفاده از تعداد اندکی معیارهای مهم برای آنکه افراد بدانند تلاش هایشان را به کجا اختصاص دهند، می توان با مشکل لیست بلندبالا مبارزه کرد،چند ماه پیش به عنوان مشاور در شرکتی مشغول به کار شدم. از مدیر و کارکنان در جلسه ای خواستیم که لیست مهمترین فعالیتهایشان را بنویسند و آنچه که فکر میکنند باید انجام دهند را به ترتیب اولویت بنویسند.

اقدامات پراکنده

اوضاع عجیبی بود لیست ها پر از اقدامات پراکنده و بی ربط بودند با معیارهایی فراوان که خودمان سرگیجه گرفتیم، با کمک افراد، این اقدامات را مورد بررسی و تجدید نظر قرار دادیم از ۶۷ اقدام مهم به سطح ۱۲ اقدام بسیار مهم رسیدیم و معیارها از ۱۳۵ معیار به ۱۶ معیار مهم رسید و بعد از آن وضعیت بسیار متفاوت پیش رفت و پیشرفت تیم آغاز شد.

 

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *