لوگو

شغل هایی که از دست میروند و شغل هایی که به دست می آیند

شغل هایی که از دست میروند و شغل هایی که به دست می آیند را در متن زیر دنبال بفرمایید:

مؤسسه مکنزی

مؤسسه مکنزی در گزارشی با عنوان «شغل‌هایی که از دست می‌رود شغل‌هایی که به دست می‌آید» که در دسامبر ۲۰۱۸ منتشر نموده است به سناریو‌های مختلف گذار نیروی کار دوران اتوماسیون و به کارگیری هرچه بیشتر فناوری‌های نوین پرداخته است .

بر اساس یافته‌های این گزارش:
فعالیت‌های اقتصادی

تا سال 2030، اتوماسیون بیش از 60 درصد از فرصت‌های شغلی مربوط به 30 درصد از فعالیت‌های اقتصادی که امکان خودکار شدن دارند را تحت تأثیر قرار می‌دهد این امر با کاهش اشتغال همراه خواهد بود.

به کارگیری تکنولوژی‌های موجود

نیمی از فعالیت‌ها در جهان پتانسیل خودکار شدن با به کارگیری تکنولوژی‌های موجود را دارند اما تا سال 2030 این میزان به واسطه عوامل اجتماعی اقتصادی و فنی کمتر خواهد بود بر اساس سناریو‌هایی که برای 46 کشور در این مطالعه ساخته شده این میزان به طور متوسط تا سال 2030 به 15 درصد می‌رسد این ارقام در کشورهای مختلف متفاوت است و برای کشوری مثل آلمان در سناریوی پایه 24 درصد عنوان شده است.

افزایش مصرف به خصوص در کشورهای درحال توسعه

حتی با وجود اتوماتیک شدن تقاضا برای نیروی کار به واسطه رشد اقتصادها می‌تواند با افزایش همراه باشد افزایش مصرف به خصوص در کشورهای درحال توسعه و نیز پیر شدن جمعیت جهان و نیاز به سرمایه‌ گذاری در زیرساخت‌ها می‌تواند بخشی از جانشینی را خنثی نماید.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.
کاهش اشتغالی محسوس

تا سال 2030 بین 75 تا 375 میلیون نفر یعنی بین 3 تا 14 درصد از نیروی کار جهان باید رسته شغلی خود را تغییر دهند حتی اگر کاهش اشتغالی محسوسی روی نداده باشد علاوه بر این تمام نیروی کار باید مهارت‌های خود را با شرایط جدید تطبیق دهند.

دو قطبی بودن درآمد

دو قطبی بودن درآمد در کشورهای توسعه یافته ادامه خواهد یافت چرا که فرصت‌های شغلی با دستمزد بالا با افزایش تقاضا مواجه خواهند بود و مشاغل با دستمزد متوسط با کاهش تقاضا مواجه می‌شوند.

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.
دستیابی به نتایج مناسب

برای دستیابی به نتایج مناسب لازم است سیاست‌گذاران و رهبران کسب و کارها از منافع خودکار شدن استفاده نموده و در عین حال کمک کنند تا گذار نیروی کار برای بهره‌ گیری از این تکنولوژی‌ها اتفاق بیفتد.

ارزیابی و همسو سازی

اگر شما نتوانید چیزی را اندازه گیری کنید، نمی توانید آن را بهبود بخشید در مورد تغییر یک حقیقت دیگر نیز باید به این جمله اضافه کرد: تغییرات در سازمان بصورت تدریجی نمایان می شود و اگر نتوانید این تغییرات را ارزیابی و اندازه گیری کنید قدم بعدی خود را یا گم می کنید یا فراموش بنابراین علاوه بر استمرار و تداوم در مدیریت و راهبری تغییر باید ارزیابی مداوم داشته باشید تا اقدامات بعدی را بدرستی تعریف کنید.

بازارهای پر رقابت امروزی

فراموش نکنید در بازارهای پر رقابت امروزی، تغییر به امری روزمره و ضروری بدل شده است و هوشمندی سازمان ها بر اساس تصمیمات آنها در تغییر مدل کسب و کار، محصول، بازار و … مشخص می شود.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *