شش کلاه تفکر

شش کلاه تفکر

 

 

 

شش کلاه تفکر روشی است که گاه می توانیم در انجام نوعی تفکر به کارش بریم. در این روش بجای اینکه کاری را بی درنگ انجام دهیم، هربار یکی از این کلاه ها را بر سر می نهیم این کلاه ها به شش رنگ متفاوت اند و هر رنگی بیانگر نوعی تفکر است.

کلاه سفید:

نماد واقعیت ها، ارقام و اطلاعات است. مثلا در اینجا چه اطلاعاتی داریم؟ به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

کلاه قرمز:

با عواطف، احساسات، حدس و گمان و دریافت های ناگهانی و الهامات سر و کار دارد. مثلا الآن نسبت به این موضوع چه احساسی دارم؟

کلاه سیاه:

نماد احتیاط، حقیقت، داوری و ایجاد تناسب بین واقعیت های موجود است. به طور مثال: آیا این ایده با واقعیت های موجود جور در می آید؟ آیا به نتیجه می رسد؟

کلاه زرد:

این کلاه در پی مزایا، منافع و راه های صرفه جویی است. به این مثال ها توجه کنید: چرا فکر می کنیم توان انجام این کار را داریم؟ چرا آن را سودآور می دانیم؟

کلاه سبز:

نماد کاوش، ابراز عقیده، ارائه پیشنهادات، ایده های نو و نیز یافتن راهکارهای عملی است. مثلا در اینجا چه می توان کرد؟ آیا ایده های دیگری هم هست؟

کلاه آبی:

نماد تفکر برای تفکر است. کلاه آبی نماد کنترل فرآیند تفکر است.

چرا کلاه؟

-ما اغلب می گوییم: «کلاهت را سرت بگذار.» بین کلاه (انواع مختلف کلاه ها) و تفکر، پیوند دیرینه ای وجود دارد. کلاه غالبا بیان کننده نقشی است که در حال اجرای آن هستیم؛ مثلا: کلاه بیس بال، کلاه سربازی (کلاهخود)، کلاه پرستاری و …

-از همه مهمتر آنکه کلاه را میتوان به راحتی بر سر گذاشت و برداشت کلاه همیشه به شما چسبیده نیست کلاه بخشی از پوشش شماست که به راحتی می توانید بر سر بگذارید یا بردارید و این نکته مهمی است زیرا هر کس باید بتواند در مواقع ضروری از هر یک از آنها استفاده کند.

-این شش کلاه مقوله بندی نشده اند اینکه گفته می شود: «او متفکری است با کلاه سبز» یا «او متفکری است با کلاه سیاه» کاملا اشتباه است. هدف از کاربرد این کلاه ها دقیقا عکس گفته بالاست. به جای اینکه به اشخاص انگ جزم اندیشی بزنیم یا آنان را دارای طرز فکری ثابت و لایتغیر بدانیم، بهتر است با آشنا کردن آنان با کاربرد شش کلاه تفکر کمکشان کنیم تا با انواع تفکر آشنا شوند و آنها را به کار برند.

کاربرد کلاه ها
کاربرد شخصی:

شما می توانید با بر سر گذاشتن یکی از این شش کلاه، نوع تفکرتان را به دیگران نشان دهید.

شخص دیگر:

وقتی مشغول صحبت کردن با دیگری هستید، می توانید از او بخواهید تا کلاه خاصی را بر سر بگذارد یا از سر بردارد و یا کلاه ها را با هم عوض کند. این کار به شما کمک می کند تا بدون آزردنش از او بخواهید نحوه تفکرش را تغییر دهد.

کاربرد گروهی:

هنگام کار با گروه، رهبر گروه یا فرد دیگری می تواند از تک تک افراد گروه یا کل گروه بخواهد تا کلاهی را بر سر بگذارند، بردارند یا اینکه کلاه ها را با هم عوض کنند این روش کاربردی کلاه ها بیشتر شبیه روش دوم است که از شخص دیگری می خواهید که این کار را انجام دهد، مگر آنکه تعداد بیشتری در این کار شرکت داشته باشند.

 

جهت مشاوره ایزو 45001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره در امر مدیریت ریسک با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

Summary
Article Name
شش کلاه تفکر
Description
کلاه سفید: نماد واقعیت ها، ارقام و اطلاعات است. مثلا در اینجا چه اطلاعاتی داریم؟ به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟کلاه قرمز: با عواطف، احساسات، حدس و گمان و دریافت های ناگهانی و الهامات سر و کار دارد. مثلا الآن نسبت به این موضوع چه احساسی دارم؟کلاه سیاه: نماد احتیاط، حقیقت، داوری و ایجاد تناسب بین واقعیت های موجود است. به طور مثال: آیا این ایده با واقعیت های موجود جور در می آید؟ آیا به نتیجه می رسد؟کلاه زرد: این کلاه در پی مزایا، منافع و راه های صرفه جویی است. به این مثال ها توجه کنید: چرا فکر می کنیم توان انجام این کار را داریم؟ چرا آن را سودآور می دانیم؟
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو