لوگو

رهبری توسط افراد

 

 

عملکرد شرکت به شخصیت و ارزش رهبر بستگی دارد و شخصیت رهبر ویژگی‌های فرهنگ سازمانی را مشخص میکند. جک ولش مردی که پنج کتاب راجع به رهبری نوشته و عکس خود را روی آنها چاپ کرده، اگر بگوییم شهرت را دوست داشت منصفانه است و فرهنگ سازمانی او نیز از این رویه پیروی کرد. در جنرال الکتریک افراد وادار به مقابله و رقابت با یکدیگر می‌شدند و فقط کسب بهترین رتبه اهمیت داشت،اما سینگال انسان متفاوتی بود و شرکت خود را بر خلاف روش ولش اداره می‌کرد و بیشتر مردم حتی سینگال را نمی‌شناسند. او کارها را به نام خود تمام نمی‌کرد و ترجیح می‌داد اعتبار محصولات شرکت نصیب افرادش شود.

مخالف نظریه

سینگال با این نظریه مخالف بود که شرکت‌ها باید میزان حقوق افراد را پایین نگه دارند، او از کارگران در صورت ارائه روش بهتر برای انجام کار تمجید می‌کرد و آنها به جای رقابت با هم حامی یکدیگر بودند. تعجبی ندارد که همدردی و همدلی رهبرانی همچون سینگال با کارکنان خود برای کسب و کار و تجارت مفید باشد، سینگال بر خلاف ولش با گسترش حلقه امن شرکت را علاوه بر آماده کردن برای موفقیت در شرایط مساعد، برای شرایط بحرانی نیز آماده کرد و حتی شرکت را بر اساس حفظ و ماندگاری روش رهبری خود بنا کرد تا جایی که سودآوری شرکت کاستکو حتی در دوره بازنشستگی سینگال ادامه یافت.

احساس رضایت

وقتی افراد از کار در شرکت خود احساس رضایت کنند در نهایت بیشتر برای تحقق اهداف شرکت تلاش خواهند کرد، شرکت کاستکو موفق شد زیرا این حقیقت را که کارکنان همانند اعضای خانواده هستند پذیرفت و خلاف این واقعیت را قبول نداشت، این موضوع که شرکت کاستکو مکان فوق‌العاده‌ای برای کار است باعث افزایش بازده این شرکت می‌شود و در واقع آنچه به نفع کارکنان است برای سهامداران کاستکو سودآور است، امروزه شرکت کاستکو دومین شرکت بزرگ خورده فروش در امریکا است و هیچ اثری از کاهش سرعت رشد در این شرکت وجود ندارد.

آینده‌ایی روشن

افراد به این دلیل در کاستکو کار میکنند که خواهان آینده‌ایی روشن هستند، مدیران این شرکت‌ها ترجیح می‌دهند رتبه مدیریت اجرایی را به کارکنان قدیمی خود اعطا کنند و آنها ارتقا یابند تا این که افرادی را از بیرون سازمان برای سمت مدیریت استخدام کنند،طبق نشریه بلومبرگ بیزینس ویک، بیش از دو سوم مدیران فروشگاه‌های کاستکو قبلا صندوق‌دار بوده‌اند،این یکی از روش‌های حفاظتی رهبران کاستکو برای تضمین پایداری حلقه امن است، حلقه امنی که زمان زیادی صرف تشکیل آن شده و افراد بهره‌مند از آن نه تنها شرکت را رها نمی‌کنند بلکه برای حفظ قدرت آن تلاش می‌کنند.

سخن آخر

تا زمانی که کارکنان شرکت عاشق آن نباشند، مشتریان به آن شرکت علاقه‌مند نخواهند شد و صاحبان شرکت‌ها زمانی می‌توانند مشتریان را به عضویت در حلقه امن دعوت کنند که کارکنان به رهبران خود ایمان داشته باشند و مطمئن باشند رهبران از آنها در قبال خطرات حمایت می‌کنند.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *