رمز موفقیت در زندگی

رمز موفقیت در زندگی

رمز موفقیت در زندگی

 

 

سقراط و مرد جوان

سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزدیکی رودخانه بیاید،هر دو حاضر شدند و سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود،وقتی وارد رودخانه شدند و آب به زیر گردنشان رسید سقراط با زیر آب بردن سر مرد جوان،او را شگفت زده کرد مرد تلاش می کرد تا خود را رها کند اما سقراط قوی تر بود و او را تا زمانی که رنگ صورتش کبود شد محکم نگاه داشت.

پرسش سقراط از مرد جوان

سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولین کاری که مرد جوان انجام داد کشیدن یک نفس عمیق بود سقراط از او پرسید،” در آن وضعیت تنها چیزی که می خواستی چه بود؟ پسر جواب داد: “هوا”  سقراط گفت:این راز موفقیت است اگر همانطور که هوا را می خواستی در جستجوی موفقیت هم باشی بدستش خواهی آورد،رمز دیگری وجود ندارد.

نتیجه گیری:

تا به حال از خود پرسیده اید که قدرت لیزر از کجا برمی خیزد؟ تمرکز و یکسو کردن تمام انرژی ها و جهت ها وقتی شما هدف مشخصی ندارید و روی آن متمرکز نیستید، ذهن شما هر دقیقه به موضوعی جذب می شود و چند ثانیه ای به آن فکر می کنيد و سپس آن را رها می کند و اینگونه می شود که شما همیشه در حال تفکر هستید اما به هیچ جا نمی رسید. چرا که تمرکز شما تبدیل به لیزر نشده است.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

مشاوره استراتژی با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.