Bootstrap

♦عبارت Bootstrap به تنهایی به معنی “خود راه انداز” بوده و کلمه Bootstraping به معنی راه اندازی یک فرآیند بصورت مستقل و بدون استفاده از منابع خارجی می باشد. کلمه Boot در زبان انگلیسی به معنی پوتین یا چکمه می باشد، برخی از پوتین ها زبانه کوچکی در انتهای خود دارند که هنگام پوشیدن پوتین برای قرارگرفتن بهتر پا در آن استفاده میشود (چیزی شبیه به پاشنه کش) این زبانه با نام Bootstrap شناخته میشود.

جذب سرمایه‌های کلان

♦در شرایطی که بسیاری از افراد رویای راه اندازی کسب و کار با جذب سرمایه‌های کلان را دارند، بوت استرپینگ نگرش متفاوتی را دنبال می‌کند،قانون بوت استرپ به راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه و یا حداقل با سرمایه کم اشاره می‌کند،زمانی که کسب و کار خود را به این شیوه راه اندازی کنید، باید درآمدی را که از محل مشتریان بدست خواهد آمد را دوباره در خود کسب و کار سرمایه گذاری کنید.

اندازی کسب و کار

♦بوت استرپینگ را می‌توان روشی دانست که به راه اندازی کسب و کار در شرایط دشوار اشاره می‌کند به طور معمول، شرکت‌هایی که از طریق بوت استریپنگ شروع به فعالیت می‌کنند، مراحل زیر را طی می‌کنند:

مرحله ۱:

♦سرمایه کشت ایده (seed money). در این مرحله، برای شروع کار از سرمایه شخصی و یا خانواده و دوستان استفاده می‌شود. حتی موسس می‌تواند کسب و کار خود را به صورت جانبی راه اندازی کرده و در شغل روزانه خود باقی بماند. تحت هر شرایط، موسس باید بتواند با مدیریت منابع کسب و کار خود را راه بیندازد.

مرحله ۲:

♦سرمایه از محل مشتریان،در این مرحله، درآمدی که از طریق محل مشتریان بدست می‌‌آید، دوباره به خود کسب و کار باز گردانده می‌شود،بدین طریق هزینه‌های عملیاتی پرداخت می‌شود و می‌توان به افزایش سرمایه اقدام کرد،البته از آنجا که هزینه‌های نگه‌داری کسب و کار باید از محل درآمدها پرداخت شود، فرایند رشد اغلب آهسته خواهد بود.

درباره اعتبارات

♦برخی از کسب و کارها پس از شروع به فعالیت از طریق دریافت وام و یا کمک‌های مالی و خرید اقساطی سرمایه موجود را افزایش می‌دهند،اما باید در نظر داشته باشید که چنین مواردی تنها برای اقدامات مقطعی مانند خرید تجهیزات و یا افزایش نیروی انسانی هستند و نمی‌توان بر روی آنها حساب کرد،حتی در این شرایط نیز موسس مجبور خواهد شد که اقساط وام و بدهی‌ها را از طریق محل درآمدهای کسب و کار پرداخت کند.

بوت استرپ مدیران

♦فعالیت به صورت بوت استرپ مدیران را ملزم می‌سازد تا برای ادامه فعالیت با صرف کمترین منابع راهکارهای هوشمندانه‌ای را پیدا کنند،دیران اینگونه شرکت‌ها باید به دور از هرگونه هیجان‌ غیرمنطقی به فعالیت‌های خود ادامه دهند و آگاه باشند که رشد کسب و کارشان به مرور و طی زمان رخ خواهد داد.

شرکت نرم افزاری TechSmith

♦شرکت نرم افزاری TechSmith، در طی چند سال رشد طبیعی خود را حفظ کرده و از درآمد ۱.۸ میلیون دلاری در سال ۱۹۹۹ به درآمد ۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ رسیده است. در خصوص نیروی انسانی نیز از ۱۹ نفر به ۲۵۰ کارمند رشد داشته است.

جهت مشاوره ایزو 45001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.

راه اندازی کسب و کار

♦شاید راه اندازی کسب و کار با هیچ جالب و رومانتیک باشد؛ اما باید منابع انسانی محدود، بودجه کم، رشد سرمایه پایین از جمله را پشت سر گذاشت،بنابراین در نظر داشته باشید که، بوت استرپینگ روشی ساده برای رشد کسب و کارها نیست.

مشاوره در امر مدیریت ریسک با آریان گستر
چالش‌های بزرگ

♦زمانی که بخواهید این فرایند را در کسب و کارتان پیاده سازی کنید، باید با چالش‌های بزرگی مواجه شوید اولین قانون بوت استرپینگ: تمرکز روی سودهی بعد شجاعت، اشتیاق و مهارت نیازهای اصلی بوت استرپینگ، “آنچه مرا نکشد،نیرومندترم می‌کند” افرادی که از طریق بوت استرپینگ به موفقیت رسیده‌اند، کارآفرینان بهتری خواهند بود؛

زیرا:

♦با کمترین منابع ممکن کار خود را انجام داده‌اند، فداکاری‌های زیادی را متحمل شده‌اند (صبح‌ها زودتر بیدار شدن، روزهای بیشتری را صرف کار کردن و …)، می‌دانند که تحت فشار چگونه امور را مدیریت کنند و از حواس پرتی‌های غیر ضروری دور بمانند، تحت تاثیر هیجان‌های زودگذر قرار نگرفته و تصمیمات بهتری را می‌توانند بگیرند، به همین دلیل است که تیم‌هایی که به صورت بوت استرپینگ فعالیت می‌کنند زمان بیشتری را در کنار یکدیگر می‌مانند و شرکت‌ها بوت استرپ شده برای افراد دیگر الهام بخش می‌شوند.

 

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
خود راه انداز
Description
زیرا: ♦با کمترین منابع ممکن کار خود را انجام داده‌اند، فداکاری‌های زیادی را متحمل شده‌اند (صبح‌ها زودتر بیدار شدن، روزهای بیشتری را صرف کار کردن و …)، می‌دانند که تحت فشار چگونه امور را مدیریت کنند و از حواس پرتی‌های غیر ضروری دور بمانند، تحت تاثیر هیجان‌های زودگذر قرار نگرفته و تصمیمات بهتری را می‌توانند بگیرند، به همین دلیل است که تیم‌هایی که به صورت بوت استرپینگ فعالیت می‌کنند زمان بیشتری را در کنار یکدیگر می‌مانند و شرکت‌ها بوت استرپ شده برای افراد دیگر الهام بخش می‌شوند.
Author
Publisher Name
آریان گستز
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *