لوگو

ترکیب متوازن کار و زندگی

 

 

 

یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای دستیابی به احساس شادی در محیط کار، ایجاد تعادل بین زندگی و کار است، شما باید همیشه و در همه حال بکوشید تا بهترین و کامل‌ترین «خود» را هم در کار و هم در زندگی شخصی بروز دهید و در همه حال بر حفظ توازن بین کار و زندگی تاکید کنید چراکه حفظ تعادل بین این دو موضوع کلیدی و حساس، به هیچ عنوان از توجه به یکی از آنها نخواهد کاست.

به‌عنوان مثال

اگر هشت ساعت در شبانه‌روز بخوابید، این خواب کافی موجب خواهد شد تا تمرکز شما بر کارتان افزایش یابد و لذا، خواب هشت ساعته شما به هیچ عنوان تلف شدن وقت و کاهش ساعات کاری تلقی نخواهد شد،در نقطه مقابل، زمانی که برای عمل به وظایف کاری اختصاص می‌دهید، تاثیر مستقیمی بر انسان بودن و افزایش حس مفید و موثر بودن خواهد داشت و این چنین است که افراد از کار کردن لذت می‌برند و به شادکاری دست می‌یابند.

نسخه منحصر به فرد خودتان را برای تمرکز پیدا کردن بپیچید

دنیا پر است از توصیه‌ها و نسخه‌هایی برای موفقیت در کار و زندگی که برای افراد پیچیده می‌شود. البته بارها پیش آمده نسخه‌ای که برای یک فرد، بسیار مفید و معجزه‌گر بوده برای سایر افراد بی‌اثر بوده است، بنابراین، لازم است آنچه برای شما موثر بوده و تمرکز شما را در کار و زندگی افزایش داده کشف کرده و آن را جزو اولویت‌های اصلی خود قرار دهید. هرچند که در این زمینه نیز نباید افراط کرد و از نسخه‌های دیگر غافل شد،تجربه سال‌ها مدیریت در شرکت‌های بزرگ جهان به من آموخته که عوامل زیر بیش از هر چیز دیگری می‌تواند به افزایش تمرکز افراد کمک کند:

-خوابیدن به مدت هفت ساعت در شبانه‌روز
-ورزش کردن به مدت ۴۵ دقیقه
-خوردن صبحانه و شام در کنار اعضای خانواده
-مطالعه یک رمان در هفته
-بیرون رفتن به همراه همسر برای صرف شام حداقل چهاربار در سال
-رفتن به تعطیلات دو هفته‌ای به همراه همسر، فرزندان و والدین برای یک بار در سال.

داشتن تقویم اجرایی منظم

یکی از ضروریات برقراری رابطه مطلوب بین شما و کارکنان، داشتن یک تقویم اجرایی مبتنی بر آنچه باید انجام دهید، خواهد بود، با داشتن چنین تقویمی که در طراحی آن به جزئیات مختلفی از جمله زمان لازم برای گذراندن وقت با خانواده، دوستان و کارکنان توجه شده، مدیران می‌توانند هم برای خود به یک وضعیت متوازن بین زندگی و کار دست یابند و هم به کارکنانشان کمک کنند تا به چنین تعادل شادکننده‌ای بین زندگی و کارشان دست یابند.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *