لوگو

ایمنی برق

مطالبی در مورد ایمنی برق در متن زیر مطالعه بفرمایید:

 

 

برق می تواند کشنده باشد،هر ساله استفاده نامناسب از برق در کارگاه های ساختمانی منجر به بروز حوادث جدی می گردد،شوک های الکتریکی و سوختگی از جمله مهم ترین خطراتی هستند که خود آن ها نیز می توانند کارگر را به سایر خطرات سوق دهند.

کارگاه ها ساختمانی

کارگاه ها ساختمانی یکی از محیط هایی هستند که ضرورت استفاده ایمن از برق وجود دارد،عمده کار در بیرون و در هوای آزاد انجام می گیرد – نم و رطوبت ریسک و شدت شوک را افزایش می دهد،کارگاه متناسب با پیشرفت کار در حال تغییر است،بنابراین همیشه تمایل به استفاده از سیستم های موقتی وجود دارد،خاکبرداری،تخریب و فعالیت های روزانه کارگاه ممکن است همگی منجر به آسیب تاسیسات دائمی توزیع برق گردند.

تجهیزات سنگین

به سبب جابه جایی و حرکت تجهیزات سنگین احتمال آسیب به کابل ها و تجهیزات وجود دارد،با شتاب گرفتن فعالیت کارگاه کنترل ریسک مشکل می گردد،همچنین در اینکه چه بخش هایی از تاسیسات جدید برق دار یا بی برق هستند نیز می تواند گمراه کننده باشد.

برنامه ریزی دقیق

بسیاری از ریسک ها می توان با برنامه ریزی دقیق قبل از شروع کار کنترل کرد،اطلاعاتی از قبیل نقشه ها،دیاگرام سیم کشی برای تاسیسات کنونی برق،طرح ها نشان دهنده موقیت تاسیسات برق یا بررسی های قبلی از زمین و سازه ها،طراحان می بایست از این اطلاعات و سایر اطلاعات مشابه استفاده کنند در زمان تصمیم گیری بهترین اقدام در کنترل ریسک را انجام دهند.

آن ها می بایست:

– ابتدا در نظر بگیرید که ریک قابل جلوگیری است،برای مثال ترتیباتی برای خطوط برق هوایی که می بایست جا به جا شود یا سازه کارگاه بدور از آن ها باشند در نظر بگیرند.

– تعیین استفاده ویژه تجهیزات از قبیل:ابزارهای باطری دار برای محل هایی که کار در شرایط سر بسته یا مرطوب انجام خواهد داشت.

– مقابله با ریسک ها در منابع،در صورتی که ریسک ها حذف نمی شوند،برای مثال با برنامه ریزی و کنترل کار در اطمینان از اینکه قسمت های سیستم برق جدید دائمی

– اولویت بخشی در اقدامات کنترلی که کلیه کارگران را حفاظت خواهد کرد،در مرحله طراحی،برنامه ریزی،بسط و توسعه پروژه مواردی می بایست در نظر گرفته شود.

1- نیاز به تغییر توزییع برق،مدت و احتمالا تاریخ شروع کار

2- موقعیت خطوط هوایی برق و کابل های مدفون

3- ملاحظات زیست محیطی:مثلا فصلی که کار در آن اجرا خواهد شد،شرایط زمین از قبیل آب گرفتگی

4- ولتاژ توزیع برقی که در اداره،دستگاه ها و تجهیزات و غیره استفاده خواهد شد.

 

جهت مشاوره ایزو 45001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره در امر مدیریت ریسک با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *