ایجاد انگیزه در کارکنان در دوره فشار کاری

ایجاد انگیزه در کارکنان در دوره فشار کاری را در متن زیر می توانید دنبال بفرمایید:

◊وقتی حجم کارهای تیم زیادتر از همیشه است، چطور کارکنان را تشویق کنیم که سخت‌تر کار کنند؟چطور درباره پروژه مربوطه یا مهلت آن صحبت کنیم که افراد نگران نشوند؟و چطور می‌توانیم همزمان،هم کارکنان را به سختکوشی تشویق کنیم و هم حواسمان باشد که استرس نگیرند؟

جهت مشاوره ایزو و بالا بردن سیستم کیفیت سازمان خود می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس بگیرید.

رهبری و رفتار سازمانی

◊«ایتن برن‌استاین»، استاد رهبری و رفتار سازمانی مدرسه کسب‌وکار هاروارد می‌گوید:«اگر به کارکنان بیشتر توجه کنید و خودتان، آرام و با اعتماد به نفس در کنارشان حضور داشته باشید، گذر از این دوره‌ها آسان‌تر خواهد شد» اما چطور؟

کارشناسان این روش‌ها را پیشنهاد می‌کنند:
انرژی مثبت را اشاعه دهید

ابتدا به‌عنوان مدیر،انرژی احساسی خودتان را بررسی کنید. اگر خودتان عصبی،مضطرب و نگران پروژه هستید، امکان ندارد بتوانید با اعتماد به نفس به‌عنوان رهبر پروژه در تیم حاضر شوید،برای هدایت پروژه،شما باید «با انگیزه» باشید، در کارها «دخیل» و از نظر احساسی «حمایت‌گر» باشید.

ابراز همدلی کنید

◊ایتن می‌گوید همبستگی خود را با آنها اعلام کنید و بگویید: «ما در این مسیر کنار هم هستیم باید این دوره سخت را پشت‌سر بگذاریم، به‌عنوان یک تیم.» زیاد درباره منفی‌ها صحبت نکنید. به کارمندهای زیردستتان بگویید: «بعضی از قسمت‌های پروژه، جذاب هم خواهد بود و خوشگذرانی هم خواهیم داشت» ایجاد همدلی تیمی،یک اولویت است در این صورت،پروژه آنقدرها هم آزاردهنده نخواهد بود.

گواهینامه CE  اروپا از تخصص های ماست.

قسمتهای مهم پروژه را شناسایی کنید

◊سعی کنید پروژه را به چند فاز «قابل مدیریت» تقسیم کنید تا خروجی‌های کلی پروژه،ترسناک به نظر نرسند براساس میزان اهمیت کارها، پروژه را به چند بخش تقسیم کنید تعیین اهداف کوتاه‌مدت برای هر فاز، باعث هدایت تمرکز اعضا،افزایش پاسخگویی و مسوولیت‌پذیری و کمک به اعضا برای دستیابی به هدف اصلی می‌شود.

به افراد آزادی عمل بدهید

◊اجازه دهید اعضای تیم، روز خود را به شیوه خودشان طراحی کنند تا بازدهی‌شان به حداکثر برسد. در دوره‌های فشار نباید زیاد روی قوانین و مقررات منابع انسانی پافشاری کنید (مثل قوانین مربوط به حضور در محل کار یا کار از خانه) برای رفع موانع از سر راه آنها تمام تلاشتان را بکنید حواس‌پرتی‌ها را از آنها دور کنید و دست آنها را باز بگذارید تا این دوره تا حدی خوشایند شود.

تشویق هوشمندانه

◊پاداش و تشویق می‌تواند یک ابزار مهم انگیزشی باشد،از این ابزار در تمام طول پروژه استفاده کنید،نه فقط موقع اتمام پروژه بینید چه راه‌هایی برای قدردانی از کارکنان وجود دارد: مثلا یک روز، شرکت را زودتر تعطیل کنید یا کارکنانتان را به بستنی دعوت کنید.

مراقب زنگ خطرها باشید

◊شما معمولا می‌توانید با دیدن حالت چهره کارکنان یا طرز راه رفتنش به میزان استرس آنها پی ببرید،مهم‌ترین زنگ خطر،زمانی است که کارکنان سکوت می‌کنند،وقتی اعضای تیم ساکت می‌شوند،یعنی احساس فرسودگی و سردرگمی می‌کنند با آنها صحبت کنید از آنها بپرسید: «چه چیزی خوب پیش می‌رود؟کجای کار ایراد دارد؟ روی چه چیزی باید تمرکز کنیم؟ چه موانعی باید برداشته شوند؟

در دسترس و قدردان باشید

◊بگذارید کارکنان بدانند که پشتشان هستید. در سازمان قدم بزنید و با همه صحبت کنید. بپرسید: «کسی کمک لازم دارد؟» همکارانتان،حضور شما را ارج می‌نهند از آنها تشکر کنید و برای قدردانی از آنها، به‌دنبال راه‌های ساده و کوچک باشید.

 

با شماره های زیر تماس بفرمایید
02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
ایجاد انگیزه در کارکنان
Description
مراقب زنگ خطرها باشید ◊شما معمولا می‌توانید با دیدن حالت چهره کارکنان یا طرز راه رفتنش به میزان استرس آنها پی ببرید،مهم‌ترین زنگ خطر،زمانی است که کارکنان سکوت می‌کنند،وقتی اعضای تیم ساکت می‌شوند،یعنی احساس فرسودگی و سردرگمی می‌کنند با آنها صحبت کنید از آنها بپرسید: «چه چیزی خوب پیش می‌رود؟کجای کار ایراد دارد؟ روی چه چیزی باید تمرکز کنیم؟ چه موانعی باید برداشته شوند؟
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *