لوگو

8 اشتباه مصاحبه کنندگان

8 اشتباه مصاحبه کنندگان را در متن زیر مطالعه بفرمایید:

?به دنبال شغل بودن بسیار اعصاب خرد کن است و فردی که وظیفه استخدام را بر عهده دارد نیز به همان اندازه مضطرب است و این اضطراب ممکن است باعث شود که از فرد مصاحبه کننده اشتباهاتی سر بزند که برای انتخاب نامزدهای یک شغل دردسرساز شود در ادامه با یوکن همراه باشید.

رد کردن مصاحبه شغل

?اگر شما دائما متوجه می‌شوید که نامزدهای ایده آل شما پس از مصاحبه شغل را رد می‌کنند،می‌تواند به این دلیل باشد که روند مصاحبه کاری آن‌ها را می‌ترساند،در این مقاله می‌خواهیم به هشت دلیل که از نظر علمی ثابت شده‌ است که مصاحبه شما به جای کمک کردن، بیشتر آسیب وارد می‌کند، بپردازیم.

1) بیشتر حواس شما به ظاهر نامزد است.

?نگاهی جدی به نامزدهایی که حذف می‌کنید بیندازید. شما ممکن است متوجه نباشید که این کار را انجام می‌دهید، اما مطالعات نشان می‌دهند که ظاهر فیزیکی نقش مهمی در انتخاب یک نامزد برای شغل دارد. شما ممکن است با توجه به چیزی مانند یک علامت تولد یا یک زخم، کارمند برجسته بعدی خود را نادیده بگیرید.

2) شما زبان بدن را اشتباه متوجه می‌شوید.

?بر اساس یک مطالعه، تصمیم‌گیری‌های استخدامی اغلب در مورد چیزهایی که شخص نمی‌گوید نسبت به حرف‌هایی که دهانش بیرون می‌آید، گرفته می‌شود، اما شما ممکن است فرضیه‌هایی را بر اساس طرز ایستادن بد یا کمبود ارتباط چشمی بین شما و نامزد شغل، در نظر بگیرید. علائمی را که هنگام ارزیابی زبان بدن شخصی باید ببینید را بدانید، اما در نظر داشته باشید که ظاهر می‌تواند فریبنده باشد.

3) شما آن‌ها را بیش از حد منتظر می‌گذارید.

?اگرچه پیدا کردن متخصصان ماهر می‌تواند زمان ببرد، مهم است بدانید که با زمانی که شما بیش از حد به تاخیر می‌اندازید، ممکن است بهترین نامزد خود را به یک رقیب ببازید.

4) پرحرفی با متقاضیان فایده ندارد.

جهت مشاوره ایزو 9001 در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

?برای سال‌ها کارشناسان استدلال کرده‌اند که مصاحبه‌های شغلی استاندارد و بی ساختار که اکثر شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند، در تعیین یک کاندید مناسب برای یک موقعیت بی‌فایده هستند. در عوض، کاری را امتحان کنید که بسیاری از شرکت‌ها برای ارزیابی افراد استخدامی احتمالی انجام می‌دهند.
آن‌ها در حال تغییر روند مصاحبه‌های خود به مصاحبه‌های با ساختار هستند که در آن از نامزدها می‌خواهند تا وظایف خاصی را که ممکن است در صورت استخدام به آن‌ها داده شود را انجام دهند،سپس کار آن‌ها در مقیاس خاصی اندازه‌ گرفته می‌شود.

5) شما از آن‌ها نمونه کار نمی‌خواهید.

?اگرچه مصاحبه‌ها در پیش‌بینی عملکرد آینده یک نامزد نمی‌تواند به خوبی عمل کند، آزمون‌های نمونه کار بسیار موثرتر هستند. نوع آزمون بستگی به کاری که نامزد می‌خواهد انجام دهد دارد، اما می‌تواند یک گام فراتر از آن چیزی که شما از رزومه به دست می‌آورید باشد،به ویژه اگر شما یک فرد خلاق مانند یک طراح گرافیک را استخدام می‌کنید.

6) شما به صورت ناشیانه از رسانه اجتماعی استخدام می‌کنید.

?اگرچه 92 درصد از کسب و کارها برای پیدا کردن کارمندان جدید از رسانه اجتماعی استفاده می‌کنند، 51درصد پست‌های آن‌ها در توییتر قرار دارند، جایی که کارمندان در آن به دنبال شغل نیستند،بیشتر جویندگان کار لینکدین را به عنوان جایی که در آن بیشتر انتظار دارند که اطلاعیه شغلی ببینند انتخاب کردند، با این حال بر اساس مطالعات انجام شده تنها 23درصد از اطلاعیه‌های شغلی در رسانه‌های اجتماعی مربوط به لینکدین است.

مشاوره استراتژی با آریان گستر

7) عملکرد شما غیر شخصی است.

?یک مطالعه در سال 2015 نشان می‌دهد که 52درصد از کارفرمایان از رسانه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نامزدها استفاده می‌کنند، درصدی که از سال 2013 افزایش یافته است،از آنچه که نسبت به نامزد یاد می‌گیرید برای ایجاد سبک مصاحبه‌ای که دقیقا با شخصیت منحصر به فرد نامزد مطابقت دارد استفاده کنید.

8) شما ویژگی‌ها و آداب شرکت خود را بد جلوه داده‌اید.

?ویژگی‌ها و آداب مناسب هنگام پیدا کردن کارمند مناسب بسیار حیاتی است،مطالعات نشان می‌‌‌دهند که کارکنانی که با ویژگی‌ها و آداب شرکت خود سازگاری دارند، سطح رضایت بیشتری را نسبت به کسانی که از ویژگی‌ها و آداب شرکت خود رضایت ندارند، نشان می‌دهند،با این‌ حال اگر شما در طی مصاحبه، آن ویژگی‌ها و آداب را به نمایش نگذارید، ممکن است یک کارمندی که ممکن بود بسیار برای شغل مناسب باشد را از دست بدهید.

به عنوان مثال

?اگر کسب و کار شما غیر جدی است، اما با این حال شما با کت و شلوار به مصاحبه بروید، نامزد ممکن است با خود فکر کند که شما نسبت به پوشیدن لباس خاص سخت‌گیر هستید.

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *