۵ اشتباه رایج استارتاپ‌ها در استخدام نیرو

۵ اشتباه رایج استارتاپ‌ها در استخدام نیرو را می توانید در متن زیر دنبال بفرمایید:

همانطور که می‌دانید بزرگترین نقطه‌ی قدرت یک کسب و کار نیروی کارش است،این گفته شاید کلیشه‌ای به نظر برسد اما در واقع این مسئله سالیان سال است که اثبات شده و می‌تواند یک شرکت را از فرش به عرش یا بالعکس برساند.

بنابراین

استخدام نیرو و همچنین تعلیم آنها جز مسائل حیاتی در استارتاپ‌ها به شمار می‌رود،در ادامه به بررسی ۵ اشتباه رایج استارتاپ‌ها در استخدام نیرو می‌پردازیم:

1- نمی‌دانند نیروی جدید چه مهارت‌هایی باید داشته باشد

برخی مواقع مسئولین استخدام نمی دانند که نیروی جدید باید از چه توانایی‌هایی برای انجام وظایف محوله برخوردار باشد،پس در ابتدا باید این مسئله مشخص شود،می‌توان لیست کاری کاملی از وظایف آنها تهیه نمود و سپس در برابر هر کدام از آنها مهارت‌ها و ویژگی‌های لازم برای انجامشان را لیست کرد،در انتها بر اساس این لیست می‌توان میان کاندیداها بهترین گزینه را انتخاب نمود.

گواهینامه CE  اروپا از تخصص های ماست.

2- در استخدام نیرو مدرک تحصیلی را در اولویت قرار می‌دهند

مدرک تحصیلی گویای تمامی مسائل در مورد اشخاص نیست و ممکن است آنها نتوانند آن طور که انتظار می‌رود فعالیت کنند،پس در این مواقع بهتر است بجای تمرکز روی مدرک تحصیلی، نگرش آنها را مدنظر قرار داد.

3-سوالات درستی در مصاحبه‌ها نمی‌پرسند

پرسیدن سوالات صحیح در مصاحبه‌‌ها از مهمترین مسائل به حساب ‌می‌آید چرا که می‌تواند از سر درون اشخاص خبر دهد. اگر پرسیدن سوال مهم نبود،هیچگاه مصاحبه‌ای صورت نمی‌پذیرفت و مسئولین تنها لازم بود که روزمه‌های کاندید‌اها را مطالعه کنند.

4- تصویر درستی از کار و فعالیت در آن استارتاپ ارائه نمی‌کنند

در ابتدا باید مسئولیت‌های کاری هر فرد به درستی تعریف گردد تا آنها بتوانند سختی کار در استارتاپ ها درک کرده و ببینند آیا قادرند این حجم فعالیت را تحمل کنند یا خیر؟

5-درست حقوق پرداخت نمی‌کنند

این مسئله می‌تواند به سرعت یک استارتاپ را به ورشکستگی برساند یا اشتیاق نیروی کاری را از آنها برباید چراکه اصولاً پرداخت حقوق در استارتاپ‌ها به درستی صورت نمی‌پذیرد.

 

با شماره های زیر تماس بفرمایید
02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
استخدام نیرو
Description
4- تصویر درستی از کار و فعالیت در آن استارتاپ ارائه نمی‌کنند در ابتدا باید مسئولیت‌های کاری هر فرد به درستی تعریف گردد تا آنها بتوانند سختی کار در استارتاپ ها درک کرده و ببینند آیا قادرند این حجم فعالیت را تحمل کنند یا خیر؟
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *