لوگو
موضوع محرمانگی در ارزیابی 360

موضوع محرمانگی در ارزیابی 360 را در متن زیر می تانید مطالعه بفرمایید:

 

در اکثر دوره های آموزشی و فرصت های مشاوره ارزیابی عملکرد، که در سازمانهای مختلف داشته ام بر مساله محرمانگی (Confidentiality) نتایج ارزیابی تاکید بسیار زیادی داشته ام و این موضوع را گوشزد نموده ام که در صورت عدم توجه به آن، ممکن است که ماهیت ارزیابی عملکرد تان زیر سوال رفته و با چالش جدی روبرو شود. اگر ارزیابی 360 در سازمان شما محرمانه نباشد و کارکنان نسبت به فرآیند نظر سنجی اطمینان نداشته باشند و نگران لو رفتن نظر سنجی خود باشند، قطعا به طرز صادقانه در نظرسنجی360 شرکت نخواهند کرد.

بازخورد منفی

اگر کاملاً مطمئن نیستند که از محرمانگی اطلاعات محافظت می شود به فکر چاره باشید،کارکنان به طور طبیعی از مجازات انتقام می گیرند و مسئول بازخورد منفی هستند لذا اگر در این ارزیابی مشخص گردد که چه کسی چه امتیازی به آنها داده است انتقام خود را خواهند گرفت،قبل از آنکه شرایط و محیط ارزیابی و همچنین نرم افزازها و سخت افزارهای مورد نیاز آماده نشده است از انجام و اجرای 360 خودداری کنید. روش های انگشت شماری برای محافظت از محرمانگی و تضمین گمنام نگه داشتن پاسخ دهندگان وجود دارد:

دریافت نظر سنجی

1) شاید بهترین روش استفاده از یک سازوکار آنلاین، در دریافت نظر سنجی است یعنی کارکنان بتوانند از طریق یک نرم افزار جداگانه و از طریق کامپیوترهای شخصی خود اقدام به نظر سنجی کنند.

2)شخص یا شرکت ثالث

روش دیگر میتواند برون سپاری فرایند به شخص یا شرکت ثالث خدمات حرفه ای نظر سنجی 360 باشد در این صورت با اعلام این موضوع به پرسنل و اطمینان آنها از انجام این نظر سنجی در محیط خارج از سازمان خود، اندکی از دغدغه و نگرانی آنها از این موضوع کاسته خواهد شد.

سیستم ارزیابی 360

پیشنهاد بنده است این است که قبل از اجرای سیستم ارزیابی 360 در سازمان تان به تدوین مرامنامه 360 بپردازید،در این مرامنامه رهبران سازمان با تعریف و امضا آن متعهد می شوند که هیچ یک از مسئولین، مجاز نخواهند بود تا اطلاعات ارزیابی پرسنل را از واحد منابع انسانی درخواست کنند و این واحد نیز تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد تا اطلاعات ارزیابی عملکرد 360 را در اختیار هیچ یک از مدیران سازمان قرار دهد. تدوین مرامنامه تا حد زیادی میتواند بر اعتماد کارکنان به سیستم ارزیابی 360 کمک کند.

 

 

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره در امر مدیریت با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *