با عملکردهای غیراخلاقی مقابله کنید

با عملکردهای غیراخلاقی مقابله کنید

با عملکردهای غیراخلاقی مقابله کنید

تذکر به افراد خاطی

مدیران، مسئول اجرای رفتارهای اخلاقی و تذکر به افراد خاطی هستند و باید به عنوان مدیر همیشه آماده برخورد با رفتارهای غیر اخلاقی باشید.

به پیشنهادهای زیر توجه کنید
  1. در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که تمامی سازمان در مورد اصول اخلاقی سازمان اطلاعات کافی دارند . برای این منظور می توانید منشور اخلاقی برای سازمان تعریف و به اطلاع همه برسانید این امر بخش مهم جلوگیری از رفتارهای غیر اخلاقی است.
  2. وقتی با یک رفتار غیر اخلاقی روبه رو می شوید، در مورد دلیل آن ابتدا بررسی و تحقیق کافی اتنجام دهید سپس اقدام به برخورد مناسب با آن کنید
  3. به یاد داشته باشید، سکوت علامت رضاست. وقتی می بینید کارهایی مغایر با اصول اخلاقی در حال انجام است، سر جایتان ننشینید. اعتراض برای حفظ استانداردهای اخلاقی در سازمان حیاتی است.
  4. وقتی با کسی در مورد رفتار غیر اخلاقی صحبت می کنید، ابتدا در مورد انگیزه و نیت او اطلاعات کسب کنید. نگرانی های خود را در قالب جمله هایی پیرامون اصول اخلاقی بیان کنید و بگویید که از عملکرد او ناراضی هستید.
سخن آخر

ما هم میدانم برخورد و مقابله با افراد سخت است، مخصوصا اگر شخصی مورد احترام شما باشد و یا یکی از افراد کلیدی شما باشد. اما این راهی است که باید بروید شما نمی توانید رفتارهای غیر اخلاقی را نادیده بگیرید.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
با عملکردهای غیراخلاقی مقابله کنید
Description
به یاد داشته باشید، سکوت علامت رضاست. وقتی می بینید کارهایی مغایر با اصول اخلاقی در حال انجام است، سر جایتان ننشینید. اعتراض برای حفظ استانداردهای اخلاقی در سازمان حیاتی است. وقتی با کسی در مورد رفتار غیر اخلاقی صحبت می کنید، ابتدا در مورد انگیزه و نیت او اطلاعات کسب کنید. نگرانی های خود را در قالب جمله هایی پیرامون اصول اخلاقی بیان کنید و بگویید که از عملکرد او ناراضی هستید.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *