لوگو

 وفاداری مشتریان

قسمت چهارم مقاله وفاداری مشتریان

روشهای موثر برای سنجش وفاداری مشتریان

امروزه وفاداری مشتریان از روشهای مختلفی اندازه گیری می‌شود.

▫️برای سنجش وفاداری مشتریان ۵ رویکرد متفاوت ارائه شده است که به شرح زیر می‌باشد:

شاخص خالص ترویج کنندگان

شاخص NPS به صورت گسترده برای همه انواع کسب و کارها برای بیان استراتژی بازاریابی و پایش خدمات و رضایت مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

➖ یکی از نکات قوت اصلی آن این است که اکثر مردم می دانند که این شاخص چیست و چگونه می توانند با توجه به استاندارد های NPS امتیاز خوبی کسب کنند.

➖ این شاخص به صورت خلاصه شامل یک سوال برای مشتریان است:” چقدر امکان آن وجود دارد که شما ما را به دوستانتان پیشنهاد کنید؟”

➖ با حفظ مسیر NPS تان که پاسخ های مثبت، منفی و خنثی به سوال مربوطه را ثبت می‌کند می‌توان میزان وفاداری مشتریانتان به شما را سنجید.

تعامل با برندتان

چند وقت یک‌بار مشتریان موجودتان به وب سایت شما سر می‌زنند، محصولات و سرویس هایتان را بازبینی می‌کنند یا با کانالهای رسانه اجتماعی تان ارتباط برقرار می‌کنند؟

➖ تعامل می‌تواند حاکی از اشتیاق به برند و محصولاتتان باشد، همچنین، می‌تواند حاکی از اعتقاد مشتریانتان نسبت به جلب توجه از جانب شما باشد.

➖ اگرچه این معیار مطلقی برای پیش بینی وفاداری مشتری نیست؛ بعضی مشتریان به صورت تکراری شاید برای سالها حتی بدون درج هیچ بازدیدی از شما صادقانه خرید کنند.

➖ توجه به این معیار در کنار دیگر معیارهای وفاداری برای ایجاد یک تصویر کلی می‌تواند مفید باشد.

ادامه دارد…

جهت مشاوره مدیریت استراتژی  و مشاوره 13485 با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید . همچنین در زمینه اخذ استاندارد ایزو 22000 نیز میتوانید از تجربه مشاوران آریان گستر استفاده نمایید.

شماره های تماس:02177959675    02177942240

@Aryangostarc

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *