لوگو

وظایف کلیدی یک مدیر پروژه

 

 

یک تیم کارا ایجاد کنید

پروژه های عظیم توسط تیمهای توانمند انجام میشوند. وظیفه شما استخدام بهترین افراد ممکن برای تیم پروژه تان است. اطمینان حاصل کنید که مهارتهای آنان مکمل یکدیگر است، در این صورت همه تجربیان و مهارتهای مورد نیاز انجام موفق آمیز پروژه را در اختیار خواهید داشت.

ایجاد انگیزه و رهبری

حامی تیم پروژه و مثبت اندیش باشید، خودتان به عنوان رهبر تیم دست بکار شوید و انگیزه لازم برای انجام کاری شبیه به کار خودتان در آنها ایجاد نمایید. اگر شما می خواهید دیگران به سختی کار کنند، نسب به ارائه یک کار قوی توسط خودتان مقید باشید. برای این منظور کارهای زیر را انجام دهید:
– مصداقی رهبری کنید.
– برای تیم مسیر را تعیین و هموار نمایید.
– آنها را تشویق نمایید که بهترین کارشان را ارائه دهند.
– به آنها نشان دهید که مراقب آنها و شاهد مشارکت موثرشان هستید.

مدیریت مالی

هر پروژه بودجه ای دارد، خواه این بودجه بطور شفاف تعریف شده باشد یا خیر، شما باید مطمین شوید که هزینه اضافی صرف نمی کنید. چرا که در پایان مشتری یا حامی مالی شما از نتیجه کار راضی نخواهد بود.

کنترل تغییرات

بعنوان مدیر پروژه ، شما اصلی ترین فرد درگیر با تغییرات محدوه پروژه هستید. خزش محدوده، پروژه را نابود می سازد. هیچگونه تغییری را بدون آنکه تاثیر آن را بر بودجه و برنامه پروژه دقیقا بررسی نکرده اید، نپذیرید. اغلب تغییرات هزینه مالی دارند و زمانبندی شما را تغییر می دهند.

ارتباطات شفاف

مدیران پروژه منبع ارتباطات پروژه هستند، بطور مرتب با بخشهای ضعیف پروژه ارتباط موثر برقرار کنید و مشتاقانه در جریان چگونگی پیشرفت کار قرار گیرید. این کار باعث می شود ذینفعان اطمینان خاطر بیابند که همه چیز تحت کنترل است.

 

جهت مشاوره ایزو و بالا بردن سیستم کیفیت سازمان خود می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس بگیرید.
02177942240-77959675

گواهینامه CE اروپا

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *