مقاله(اقتصاد در خواب)/تحلیل و بررسی

مقاله(اقتصاد در خواب)/تحلیل و بررسی

خواب کم

خواب کم به اقتصاد کشورها ضرر می‌زند!!یکی از عوامل تعین کننده میزان خواب مردم یک کشور، سرانه تولید ناخالص داخلی آن کشور است.بر اساس یافته‌های یک تحقیق علمی مردم نیوزیلند با متوسط ۷ ساعت و ۴۰ دقیقه و مردم ژاپن با متوسط ۶ ساعت و ۲۰ دقیقه، به ترتیب پرخواب‌ترین و کم‌خواب‌ترین مردم جهان هستند.

تولید ناخالص کشورهای مختلف

مردم هلند، فنلاند، استرالیا، بریتانیا، بلژیک و ایرلند بیش از هفت و نیم ساعت در طول شبانه‌روز می‌خوابند، تولید ناخالص داخلی این کشورها بین ۴۰ تا ۷۰ هزار دلار به ازای هر فرد است.مردم لوکزامبورگ که تولید ناخالص داخلی آنها بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار به ازای هر فرد است، روزانه نزدیک به ۷ ساعت و ۲۰ دقیقه را در خواب به سر می‌برند.

ژاپن،کره و عربستان سعودی

مردم ژاپن، کره‌جنوبی و عربستان سعودی زمانی بین ۶:۱۵ تا ۶:۳۰ را به خواب اختصاص می‌دهند، سرانه تولید ناخالص داخلی این کشورها حدود ۳۵ تا ۵۵ هزار دلار در سال است.مردم کشورهای جنوب شرق آسیا، آمریکای جنوبی، خاورمیانه و آفریقا که تولید ناخالص داخلی آنها به ازای هر نفر کمتر از ۳۰ هزار دلار است اغلب کمتر از ۷ ساعت در طی شبانه روز می‌خوابند.

نتایج آن

یکی از نتایج این تحقیق این است که خواب کمتر به اقتصاد کشورها زیان می‌رساند و از تولید ناخالص داخلی آنها می‎کاهد. دلیل این امر خستگی و فرسودگی کارگران و کارمندان این کشورها و پایین آمدن بازده آنها در طول ساعات کاری است.

جهت مشاوره ایزو و مباحث اقتصادی می توانید به کارشناسان آریان گستر اعتماد کنید.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو