مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی یکی از مباحث مهم سازمانی می باشد که می توانید در متن زیر دنبال بفرمایید:

◊نمیتوان کارکنان را در فقر اطلاعاتی قرار داد و از آنها توقع توانمندی داشت،یکی از ابزارهای توانمندی کارکنان این است که اطلاعات مورد نیاز سازمان به آنها ارائه گردد،ارائه اطلاعات منجر به آن می شود که مقاومت کارکنان به حداقل مقدار خود برسد.

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

توانمندسازی کارکنان

◊فرایند توانمندسازی سهم اطلاعات و دانش را برای توانمندسازی کارکنان در راستای عملکرد سازمانی ضروری می‌داند‌،کارکنان باید اطلاعات لازم را برای اتخاذ تصمیم به دست آورند و برنامه‌های تغییر در صورتی موفقیت آمیزند که مدیریت کانالهای ارتباطی مؤثر را ایجاد کنند،بازخورد عملکرد،مبنایی برای تقویت حس صلاحیت و شایستگی است،ارزیابی و ارائه بازخورد بخش ارزشمندی در سازمان و عامل مهمی در فرایند توانمندسازی است‌،حمایت از بازخورد و ارزیابی می‌تواند برای ایجاد مهارت،توانایی و تغییر محیط مؤثر باشد.

واحد آموزش

◊متاسفانه واحد آموزش در اکثر شرکتها تنها به تمرکز در محتوا، مدلها و آموزش دهنده ها پرداخته اند و بیشترین انرژی متولیان امر مربوط به مجوز برگزاری دوره ها، پیدا کردن پیمانکار و محل برگزاری و پذیرایی و … می گذرد،در حالی که آموزش سازمان و رویکردهای آن باید یادگیری محور باشد و می بایست بیشترین توجه ما به یادگیرنده،ویژگی ها،شرایط و تجارب قبلی و توسعه فضاهای یادگیری معطوف گردد.

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

اطلاعات و دانش

◊هر گاه در دوره های آموزشی جریان خواست اطلاعات و دانش از سمت متعلم به سمت معلم بود امید داشته باشید که فرآیند یادگیری در حال شکل گرفتن است و نه اموزش زیرا آموزش اغلب فشاری ولی یادگیری معمولا کششی است.

در آخر

◊انسانها منحصر به فرد اند و هر یک با سبک و شیوع خاص خود یادگیری را آغاز میکنند. قطعا برای ایجاد یادگیری اثربخش نیازمند ایجاد تنوع در شیوه های آموزشی و روشهای تدریس و مکانهای مربوطه استایجاد علاقه و سبک متنوع و جذاب در آموزش یکی از روشهای حرکت از آموزش به سمت یادگیری است.

 

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

 

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
مدیریت منابع انسانی
Description
در آخر ◊انسانها منحصر به فرد اند و هر یک با سبک و شیوع خاص خود یادگیری را آغاز میکنند. قطعا برای ایجاد یادگیری اثربخش نیازمند ایجاد تنوع در شیوه های آموزشی و روشهای تدریس و مکانهای مربوطه استایجاد علاقه و سبک متنوع و جذاب در آموزش یکی از روشهای حرکت از آموزش به سمت یادگیری است.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *