77959675 - 02177942240

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای

OHSAS 18001

در این متن اطلاعاتی در رابطه با سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ارائه شده است:

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001تنظیم کننده مسائل مربوط به ایمنی و بهداشت کارکنان در یک مجموعه میباشد.

زمانیکه در یک سازمان یامجموعه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 پیادهسازی شده باشد درلابه لای مطالب میتوان به لزوم سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001در یک سازمان، کارخانه و یا شرکت پی برد البته متناسب با فعالیتی که درمجموعه شکل گرفته باشد.

اجرای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

زمانیکه دریک سازمان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی اجرایی شود حوادثی که ممکن است در محیطهای کاری اتفاق بیافتد کاهش میاببد.

در مواردی اگر بصورت جدی پیاده سازی شود و مورد توجه قرار بگیرد به صفر هم میرسد وهرچقدر همکه برین باور باشیم که مراقب همه جوانب هستیم بازهم میبایست در محیط کاری براساس اصول و استاندارد کهمان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای است عمل کرد تادیگر پشیمانی ببار نیاید پس میتوان گفت یکی ازمزایای اجرای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای کاهش حوادث میباشد.

استاندارد OHSAS ۱۸۰۰۱ حاوی معیارهای پذیرش ایمنی و بهداشت حرفه‌ای رشتهٔ خاصی نیست بلکه مجموعهٔ مشخصات عمومی است که به عنوان چارچوبی برای برای مدیریت ریسک و بهبود عملکرد سیستم ایمنی و بهداشت حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استاندارد به صورت سازگار با استانداردهایِ ایزو ۹۰۰۱  و ایزو ۱۴۰۰۱  تدوین شده است. ازاین‌رو این سازمان‌هایی که می‌خواهند فعالیت‌های مستندسازی و ممیزیِ سازمانِ خود را به حداقل برسانند می‌توانند آن را به صورتِ یک‌پارچه با استانداردهای بین‌المللی یاد شده مورد استفاده قرار داد.

جهت مشاور OHSAS 18001 کارشناسان آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.
02177942240-77959675
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.
مشاوره ایزو 14001 تخصص ماست.

Cropped Aryan Gostar Logo 1 2

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *