سازمان و سیستم کاری آن را بشناسید

سازمان و سیستم کاری آن را بشناسید

تعریف اولیه سازمان و سیستم کاری

سیستم سازی مدیریتی یکی از مهارت های بسیار مهم برای موفقیت یک مدیر است. چون این مهارت به آنها کمک می کند مسئولیت‌شان را به خوبی و هدفمند ادا کنند و اینگونه به سازمان اطمینان می دهند که آنها مدیران قابل اعتمادی هستند.

تعریف کلی سیستم سازی

سیستم سازی یعنی دیدن همه ی عوامل و اجزای تشکیل ‌دهنده کار و فعالیت های سازمانی به صورت یک واحد کل، و درک پیچیدگی‌های آن و برقراری یک سیستم کاری منسجم و کارآمد بین تمامی واحدهای زیر مجموعه، به طوری که همه کارکنان اطلاعات کافی در مورد نحوه ارتباط با دیگر واحدها، وظایف، سیستم پاسخ دهی، ممیزی، گزارش گیری و… مربوط به خود و واحد خود را به خوبی بدانند.

در ادامه….

همچنین توانایی درک و تشخیص اینکه کارکردهای گوناگون سازمان به یکدیگر وابسته بوده و تغییر در هر یک از بخش‌ها، بخش‌های دیگر را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در ارتباط با مدیر و مدیریت

این قابلیت و مهارت، مدیر را قادر می‌سازد که به طریقی تصمیم‌گیری یا اقدام کند که موجبات اثربخشی سازمان و رضایت کارکنان آن را فراهم نماید و برای آن قادر به پاسخگویی باشد.

کارگاه سیستم سازی در مدیریت فرصت بسیار خوبی است برای کسانی که علاقمند هستند یک سیستم حرفه ای را طراحی و پیاده سازی کنند.

جهت مشاوره ایزو و سازمان و سیستم کاری آن،کارشناسان آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.

02177942240-77959675

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو