ذهن چگونه از خود دفاع میکند؟

ذهن چگونه از خود دفاع میکند؟با ما همراه بمانید

اصطلاحِ «دفاع» به شیوه‌ای اطلاق می شود که ذهن، احساسات را از دسترسِ هُشیاری خارج می کند. روشن است که درمانگران سعی می‌کنند احساسِ افرادِ تحتِ درمانِ خود را بشناسند،اما در عمل،برای کمک به افراد در غلبه بر مشکلاتشان، معمولا پی بردن به احساسات آنها کافی نیست؛ دست یافتن به این که دفاع هایِ ناهشیار به چه دلیل، افراد را از آگاه شدن از احساساتِ ناخوشایندی که دارند محافظت می کنند و این که این کار را چگونه انجام می‌دهند نیز ضروری است،در واقعیت، اکثر مشکلات هیجانی نتیجه‌یِ ترکیبِ دفاع‌هایِ مشکل آفرین و عواطف‌اند.

نظریه پردازان

احتمالا تعداد نامحدودی دفاع وجود دارد و نه فقط ۱۰۱ دفاعی که من فهرست آن ها را تهیه کرده‌ام، دو نفر از نظریه پردازان بزرگ، آنافروید و چارلز برِنِر تأکید کرده اند که تقریبا هر چیزی می تواند نوعی دفاع باشد؛ روی برگرداندن، فریاد کشیدن بر سرکسی، گلف بازی کردن و همچنین انباشتنِ ثروت ممکن است نوعی دفاع باشد.

فعالیت‌ها دفاع هایی

یا آن که حداقل ممکن است همه این فعالیت‌ها دفاع هایی را دربرگیرند،به طور کلی،هر فعالیت ذهنی (روانی) یا رفتاری که افراد را از دستخوش هیجاناتِ ناخوشایندشان حفظ کند، دفاع است،هیجان ممکن است خوشایند یا ناخوشایند باشد. بطورکلی، آنچه برای افراد مشکلات ناشی از دفاع های ناسازگارانه را ایجاد می کنند هیجان های ناخوشایند است. عواطف ناخوشایند با داشتن دو مولفه مشخص می شوند:

اتفاقی وحشتناک

یک “احساسِ” ناخوشایند همراه با “فکری” در این باره که اتفاقی وحشتناک در حال وقوع است (اضطراب)،یا آن که یک اتفاق وحشتناک روی داده است (عاطفه افسرده‌دار).

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند.

لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره در امر مدیریت با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓

@Aryangostarco

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
ذهن چگونه از خود دفاع میکند؟
Description
نظریه پردازان احتمالا تعداد نامحدودی دفاع وجود دارد و نه فقط ۱۰۱ دفاعی که من فهرست آن ها را تهیه کرده‌ام، دو نفر از نظریه پردازان بزرگ، آنافروید و چارلز برِنِر تأکید کرده اند که تقریبا هر چیزی می تواند نوعی دفاع باشد؛ روی برگرداندن، فریاد کشیدن بر سرکسی، گلف بازی کردن و همچنین انباشتنِ ثروت ممکن است نوعی دفاع باشد.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *