توانایی ها مهم است نه ناتوانی ها!

توانایی ها مهم است نه ناتوانی ها!

توانایی ها مهم است نه ناتوانی ها!

 

 

دو گفته ای که در زیر می آید روحیه حاکم بر هر سازمان را نشان می دهد:

گفته اول سنگ نوشته مزار اندرو کارنگی است:”در اینجا مردی خفته است که می دانست چگونه کسانی را به خدمت بگیرد که از نظر کارآیی بهتر از او بودند.”گفته دوم، شعار کسانی است که جنبش کاریابی برای معلولان را به راه انداختند:

“توانایی ها مهم است نه ناتوانی ها”

نمونه خوب کسانی که به این اصل پایبند بوده اند، هری هاپکینز است که در جریان جنگ جهانی دوم مشاور مورداعتماد رییس جمهور آمریکا، فرانکلین رزولت بود؛ مردی در حال مرگ که حتی برداشتن یک قدم برایش جانکاه بود.

محدودیت

او در هر دو سه روز فقط می توانست دو سه ساعت کار کند که این محدودیت سبب شده بود همه کارها جز کارهای واقعا حیاتی را کنار بگذارد،به این ترتیب چنان اثربخش شده بود که به قول چرچیل ” استاد مسلم” شده بود و در دوران جنگ بیش از هر کس به واشنگتن خدمت کرد. روزولت همه موانع قانونی را از راه برداشت تا هاپکینز بتواند نقش یگانه خود را ایفا نماید.

سخن آخر

“توانایی های کارکنان یا همتایان خود را بشناسید و از این توانایی ها حمایت کنید تا آنها بتوانند بهتر کار کنند.”

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
توانایی ها مهم است نه ناتوانی ها!
Description
او در هر دو سه روز فقط می توانست دو سه ساعت کار کند که این محدودیت سبب شده بود همه کارها جز کارهای واقعا حیاتی را کنار بگذارد،به این ترتیب چنان اثربخش شده بود که به قول چرچیل " استاد مسلم" شده بود و در دوران جنگ بیش از هر کس به واشنگتن خدمت کرد. روزولت همه موانع قانونی را از راه برداشت تا هاپکینز بتواند نقش یگانه خود را ایفا نماید.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *