ایزو 9001

استانداردiso 9001

 

 

طراحی و ایجاد سیستم مدیریت کیفیت

استانداردiso 9001 به عنوان مدلی برای طراحی و ایجاد سیستم مدیریت کیفیت حاوی الزامات و نیازمندیهایی است که سازمان ها با پذیرش و تأمین آنها، عناصر، منابع و روشهای خود را به شکل یکپارچه ای برنامه ریزی، سازماندهی و هدایت می کنند، که حاصل آن توانمند شدن سازمان در پاسخگویی به انتظارات و خواسته های ذینفعان و ایجاد اطمینان در زمینه دستیابی به اهداف و تحقق آرمانهای متعالی سازمان است.

در برگیرنده 8 بند

این استاندارد بین المللی در برگیرنده 8 بند می باشد. بندهای 0 تا 3 شامل هیچ الزامی نیستند به همین سبب از بندهای 0 تا 3 صرف نظر کرده و به تشریح بندهای 4 تا 8 استاندارد که شامل الزامات سیستم مدیریت کیفیت می باشند می پردازیم.

روند صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت به چه صورت است؟

سازمان متقاضی با مشاور سیستم مدیریت کیفیت ارتباط برقرار کرده و روند استقرار سیستم مدیریت کیفیت در قالب پروژه پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت شروع می شود.

1- بعد از اطمینان از استقرار سیستم مدیریت، شرکت متقاضی از یک شرکت گواهی دهنده یا CB (certification body) درخواست انجام ممیزی خارجی می نماید،

2- شرکت CB طی برنامه ریزی انجام گرفته شرکت متقاضی را ممیزی نموده و در صورت انطباق فعالیت ها با استاندارد گواهینامه بین المللی صادر می شود.

3- گواهی دهندگان یا CB ها به دو صورت اعتبار خود را کسب می کنند یکی اعتبار مربوط به ممیزان است که توسط مرجع بین المللی اعتبار دهی به ممیزیان یا IRCA انجام می شود و یکی اعتبار خود CB که از AB (accreditation body) ها یا اعتباردهندگان گرفته می شود.

4- اعتبار دهندگان و یا AB ها نیز اعتبار خود را با واسطه از سازمان جهانی استاندارد ISO دریافت می نمایند.

 

جهت مشاوره ایزو و مشاوره مدیریت می توانید با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید، اگر به دنبال فرا گرفتن مباحث مدیریتی و مشاوره و مطالعه در زمینه بهبود بهره وری می باشید، با ما همراه باشید.

02177942240-77959675

مشاور ایزو 9001 تخصص ماست.

گواهینامه CE با آریان گستر
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
ایزو 9001
Description
1- بعد از اطمینان از استقرار سیستم مدیریت، شرکت متقاضی از یک شرکت گواهی دهنده یا CB (certification body) درخواست انجام ممیزی خارجی می نماید، 2- شرکت CB طی برنامه ریزی انجام گرفته شرکت متقاضی را ممیزی نموده و در صورت انطباق فعالیت ها با استاندارد گواهینامه بین المللی صادر می شود. 3- گواهی دهندگان یا CB ها به دو صورت اعتبار خود را کسب می کنند یکی اعتبار مربوط به ممیزان است که توسط مرجع بین المللی اعتبار دهی به ممیزیان یا IRCA انجام می شود و یکی اعتبار خود CB که از AB (accreditation body) ها یا اعتباردهندگان گرفته می شود.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *