ابعاد مدیریت استراتژیک منابع انسانی

ابعاد مدیریت استراتژیک منابع انسانی

•علاوه بر تاکید بر سندیت و اعتبار الگوهای مطابقت و مدیریت استراتژیک منابع انسانی مبتنی بر منابع که مورد بحث قرار گرفته است، پژوهشگران تعدادی از موضوعات مهم مربوط به ایده ی مدیریت استراتژیک منابع انسانی را شناسایی کرده اند که در اینجا به طور خلاصه به آنها خواهیم پرداخت، بجز رهبری، که در فصل های بعدی بطور مفصل در مورد آن سخن خواهیم گفت. این موضوعات عبارتند از : انجام اصلاحات در سازمان ها و کار ؛ رهبری؛ آموزش در محل کار ؛ و اتحادیه های تجاری.

انجام اصلاحات و مدیریت استراتژیک منابع انسانی

•هر دو الگوی اصولی “سفت و سخت” و “نرم” درباره ی مدیریت منابع انسانی بر اهمیت طراحی مجدد سازمان و شغلی تاکید دارند. همانگونه که قبلاً ذکر کردیم، بسیاری از نوشتجات درباره ی الگوی “نرم” مدیریت منابع انسانی مربوط به طراحی شغل است که فشرده کردن عمودی و افقی وظایف، استقلال کارکنان و خودکنترلی یا وظیفه شناسی را ترغیب می کند.

رهبری و مدیریت استراتژیک منابع انسانی

•مفهوم رهبری مدیریتی ، تئوری و اقدام سازمان های کار ، و در نتیجه شیوه ی درک ما از مدیریت استراتژیک منابع انسانی را بسط می دهد و می سازد.
•در متون مدیریت، رهبری براساس ویژگیها ، رفتار،احتیاط، قدرت و تصرف پست مدیریتی تعریف می شود . بسیاری از تعاریف این فرضیه را منعکس می کنند که رهبری شامل فرایندی است که توسط آن شخص در بافت سازمانی بر دیگران تاثیر می گذارد.

جهت مشاور ایزو  مانند ایزو 9001 با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.
02177942240-77959675
در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.
مشاوره استراتژی تخصص ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو گواهینامه ایزو گواهینامه CE آموزش ایزو