کارمند حرفه ای

کارمند حرفه ای

 

 

آمادگی لازم برای حرفه ای شدن

در برخی از استانداردهای مشاغل دنیا مفهومی تعریف شده با عنوان SVP که مخفف”آمادگی لازم برای حرفه ای شدن”است،این نرخ، نشان دهنده مدتی است که طول می کشد تا فرد برای انجام شغل با عملکرد بهینه آماده شود، مثلاً بتواند قوانین و مقررات سازمان را یاد بگیرد، با اعضای تیم و مهارتها و تخصص و مسئولیتهایش آشنا شود، ارزشهای سازمان را با تمام وجود درک کند و از این قبیل.

موفقیت در شغل

رعایت این مدت برای موفقیت در شغل بسیار حیاتی است، به طوری که در تدوین شناسنامه شغل، در شرایط احراز انتصاب، این مدت را نیز تعیین می کنند، مثلاً برای شغل مدیر یک واحد سازمان گاهی تا دو سال و مدیران ارشد حتی 4 سال و بیشتر طول می کشد تا فرد مقدماتی را طی کند و به بهره وری نرمال برسد.

کاندیدای جانشینی

به همین خاطر، برای سمتهایی که SVP بالایی می طلبند – قبل از بازنشسته شدن فرد/ مدیر قبلی و یا استعفا و برکناری و برای اینکه عملکرد سازمان افت نکند – جانشین/ جانشینانی برای جایگاه مورد نظر کاندید می کنند تا بتواند در مدت باقیمانده تا انتصاب قطعی، هم با سازمان و شغل آشنا شود و هم آموزشهای مرتبط را بگذراند و نیز ظرافتهای کار را از مدیر فعلی بیاموزد و اصطلاحاً کار را تحویل بگیرد.

سخن اخر

شیوه ای که توصیه می شود سازمانهای عمومی هم در انتصاب مدیران ارشد با گستره ی فراگیر و متنوع از مسئولیتها و شایستگی های مورد نیاز، آن را مورد توجه قرار دهند!

 

جهت  مشاور ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
کارمند حرفه ای
Description
در برخی از استانداردهای مشاغل دنیا مفهومی تعریف شده با عنوان SVP که مخفف"آمادگی لازم برای حرفه ای شدن"است،این نرخ، نشان دهنده مدتی است که طول می کشد تا فرد برای انجام شغل با عملکرد بهینه آماده شود، مثلاً بتواند قوانین و مقررات سازمان را یاد بگیرد، با اعضای تیم و مهارتها و تخصص و مسئولیتهایش آشنا شود، ارزشهای سازمان را با تمام وجود درک کند و از این قبیل.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'