مقاله 94 کیلومتر

مقاله 94 کیلومتر

 

 

 

هلند، این کشور کوچک، دنیا را تغذیه می‌کند‼️

هلند، کشوری کوچک، با 17 میلیون جمعیت به دومین صادرکننده محصولات غذایی جهان تبدل شده است‼️این کشور تقریباً از تمامی منابعی که برای کشاورزی در مقیاس بزرگ لازم است محروم است؛ هلند دومین صادرکننده محصولات کشاورزی غذایی بعد از آمریکایی است که 270 برابر بیشتر زمین کشاورزی دارد،هلند بزرگترین صادرکننده گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز و دومین صادرکننده سبزیجات در دنیا است، یک سوم تجارت جهانی دانه های سبزیجات خوراکی از هلند سرچشمه می گیرد این موفقیت ها فقط در 94 کیلومتر مربع گلخانه (ها) بدست آمده است، مساحت شهر تهران 730 کیلومتر مربع است راز موفقیت هلند استفاده از تکنولوژی های برتر و گلخانه‌های پیشرفته کشاورزی است، این تکنولوژی ها برداشت در سطح هکتار را به شدت افزایش داده است.

نمونه ای از تکنولوژی های بکار رفته در هلند:

1-با استفاده از سنسورهای حساس، در مصرف آب برخی از محصولات کلیدی تا 90 درصد صرفه جویی بعمل آمده است.
2-در هلند 15 نوع گوجه فرنگی با ارتفاع 6 متر پروش داده می شوند که ریشه آنها نه در خاک بلکه در محلولهای مغذی قرار دارد.
3-هلند به طور کامل استفاده از آفت کشهای شیمیایی را کنار گذاشته است.
4-از سال 2009 به بعد پروش دهندگان مرغ و دام و طیور استفاده از آنتی بیوتیک را حدود 60% کاهش داده اند
5-کشاورزان برای تنظیم دمای گلخانه ها از انرژی زمین گرمایی (geothermal) استفاده میکنند.
6-کشاورزی هیدروپونیک که در آن محصولان بدون خاک و با استفاده از محلولهای مغذی رشد میکنند، مصرف آب و هزینه ها را به شدت کاهش داده است.

کشور آمریکا

راز پیشرفت ها در تحقیقاتی است که در دانشگاه واخنینگن (Wageningen) هلند صورت می گیرد؛ این دانشگاه بهترین موسسه تحقیقاتی جهان در زمینه کشاورزی است ،اگر آمریکا سیلیکون ولی (Silicon Valley) کالیفرنیا را به عنوان مرکز نوآوری های تکنولوژیکی دنیا در اختیار دارد، هلند نیز فوود ولی (Food Valley) را به عنوان مرکز تحقیقات کشاورزی دنیا دارد اگر دانشگاه کالیفرنیا مرکز ثقل سیلیکون ولی آمریکاست، دانشگاه واخنینگن نیز مرکز ثقل فوود ولی هلند است.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره ایزو 9001 تخصص ماست.

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

Summary
Article Name
مقاله 94 کیلومتر
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'