طراحی سبک تفکر تیم

طراحی سبک تفکر تیم

 

 

 

 بخش اول

یکی از مهمترین مسائلی که در جلسات هر گروه یا تیمی وجود دارد، سبک تفکرتیم است. هر روزه ما در جلساتی می نشینیم که افراد فرصت یا مساله ای را ارائه می دهند واکنش نسبت به این فرصت یا مساله، همواره اینگونه است: “با این مساله چه کار کنیم؟” آیا به خاطر دارید که آخرین بار کسی پرسیده باشد:” چه طور می خواهیم به این مساله فکر کنیم؟”

طراحی تفکر را فراموش کرده ایم

این روزها تفکر طراحی بسیار رایج است تفکر طراحی همان چیزی است که هنگام طراحی محصولات، تجارب و حتی مدل های کسب و کار استفاده می کنیم اما به نظر می رسد در این میان چیزی را فراموش کرده باشیم ما تفکر طراحی را پذیرفته ایم ولی از عهده ی طراحی تفکر خودمان بر نمی آییم،برای اینکه تفکرمان را طراحی کنیم، باید در استفاده از مدلهای ذهنی و مدیریت سبک های تفکر ماهرانه عمل کنیم. این کار نیز به یادگیری و گاهی هم از یاد بردن! نیاز دارد گاهی لازم است تا سبک های تفکر و مدل ذهنی قبلی خود را از یاد ببریم.

تاثیر سبک تفکر و مدل ذهنی

ما معمولا نسبت به مدل های ذهنی مان آگاه نیستیم. همانطور که آب برای ماهی اهمیت دارد، این مدلهای ذهنی نیز نحوه نگرش ما به دنیا را شکل داده، بین ما و سایرین تمایز ایجاد کرده و علت- معلول را پیوند می دهد. اینکه مدلهای ذهنی خود را ببینیم، امری دشوار است اما می توانیم بازتابها و تاثیراتش را در صحبتهایمان مشاهده کنیم.

به عنوان نمونه

روش تفکر و گفتار خود در خصوص یک سازمان را در نظر بگیرید وقتی از دیدگاه رئیس سازمان صحبت می کنیم، سازمان یک کل یکپارچه است مانند یک بدن واژه (شرکت)corporate یک لغت لاتین است که به معنی ترکیب در یک بدن می باشد) وقتی برای رسیدن به عملکرد بالا صحبت می کنیم، سازمان را به مثابه یک ماشین می بینیم. وقتی از دیدگاه سیستمهای اجتماعی صحبت می کنیم، سازمان مانند گونه ای از واحدهای اجتماعی است. وقتی از دیدگاه سازمان یادگیرنده صحبت می کنیم، سازمان بایستی مشابه یک مغز عمل کند.

سخن آخر

وقتی مدل ذهنی فعلی خود را شناختیم، می توانیم طراحی مدل ذهنی جدید را شروع کنیم جمله ی معروفی وجود دارد که می گوید نقشه همان قلمرو نیست، یعنی اینکه واقعیت با آن چیزی که در ذهن وجود دارد متفاوت است. طراحی مدل ذهنی همانند طراحی نقشه های بهتری است که با واقعیت تطابق بیشتری دارند.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره در امر مدیریت با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

Summary
Article Name
طراحی سبک تفکر تیم
Description
به عنوان نمونهروش تفکر و گفتار خود در خصوص یک سازمان را در نظر بگیرید وقتی از دیدگاه رئیس سازمان صحبت می کنیم، سازمان یک کل یکپارچه است مانند یک بدن واژه (شرکت)corporate یک لغت لاتین است که به معنی ترکیب در یک بدن می باشد) وقتی برای رسیدن به عملکرد بالا صحبت می کنیم، سازمان را به مثابه یک ماشین می بینیم. وقتی از دیدگاه سیستمهای اجتماعی صحبت می کنیم، سازمان مانند گونه ای از واحدهای اجتماعی است. وقتی از دیدگاه سازمان یادگیرنده صحبت می کنیم، سازمان بایستی مشابه یک مغز عمل کند.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'