رهبری چیست؟

رهبری چیست؟

 

 

 

“رهبران کسانی هستند که کار درست را انجام میدهند و مدیران کسانی هستند که کار را درست انجام میدهند” (پروفسور وارن نیس ) رهبری هنر مجاب کردن فرد دیگر است به انجام کاری که شما میخواهید انجام شود، چون خود فرد میخواهد آن کار را انجام دهد(دوایت ایزنهاور)رهبران به خود و سایرین در انجام کارهای درست یاری میرسانند انها جهت را تعیین، یک چشم انداز الهام بخش تصویرسازی و چیزهای جدید خلق میکنند، رهبری یعنی تعیین نقشه راهی که برای رسیدن به پیروزی در غالب یک تیم یا سازمان نیاز است پیموده شود رهبری یک عمل پویا، پرطراوت و الهام بخش است،البته باید توجه داشت درست است که رهبران جهت را مشخص میکنند ولی بایست با استفاده از مهارتهای مدیریتی پیرامون خود را به سمت هدفی درست و در مسیری هموار و موثر هدایت کنند.

تعریف رهبری

با توجه به تئوری رهبری تحولی، یک رهبر موثر شخصی است که اقدامات زیر را انجام میدهد:خلق یک چشم انداز الهام بخش برای آینده در عالم تجارت، چشم انداز عبارتست از یک ترسیم واقعی، متقاعد کننده و جذاب از جایی که می¬خواهیم در آینده باشیم. چشم انداز جهت را نشان میدهد، اولویتها را مشخص می سازد و برای اینکه بتوان دستاوردهای ضروری را پایش کرد شاخص تعیین میکند.رهبری جنبه تحلیلی چشم انداز را با شور و اشتیاق ارزشهای مشترک تلفیق کرده و یک چیز معمول و قابل درک برای افراد تحت رهبری پدید می آورد.

انگیزه والهام بخشیدن به افراد

1- یک چشم انداز متقاعدکننده اساس رهبری را تشکیل میدهد. ولی این توانایی رهبران است که بتوانند افراد را برای رسیدن به این چشم ¬انداز برانگیزانند.یکی از راههای کلیدی 2- برای انجام این کار استفاده از تئوری انتظارات است.
3- رهبران موفق دو انتظار مختلف را با یکدیگر پیوند میدهند.
4- انتظار از اینکه تلاش زیاد به نتایج خوب میانجامد
5- انتظار از اینکه نتایج خوب به پاداش ها یا مشوق های جذاب میانجامد.

مدیریت دستیابی به چشم انداز

این حوزه از رهبری حوزه ای است که با مبحث مدیریت مرتبط میشود،با توجه به مدل رهبری موقعیتی هرسی بلانچارد، زمانی برای گرفتن وجود دارد، زمانی برای فروختن، زمانی برای مشارکت کردن و زمانی برای محول کردن،دانستن اینکه چه رویکردی در چه زمانی میبایست مورد استفاده قرار گیرد در موفقیت رهبری بسیار کلیدی است.رهبران میبایست مطمئن شوند کارهایی که باید برای رسیدن به چشم انداز انجام شود بدرستی مدیریت میشود، حال بوسیله خودشان یا بوسیله مدیر یا تیمی از مدیران که وظیفه این مدیریت از سوی رهبر به آنها محول شده است.

هدایت و ساخت یک تیم برای دستیابی به چشم انداز

پرورش افراد و تیم، فعالیتهای مهمی هستند که توسط رهبران تحولی انجام میشود،برای پرورش یک تیم، رهبران میبایست اول درک درستی از دینامیک و مجموعه عوامل و نیروهای تاثیرگذار بر عملکرد تیم داشته باشند مدل های معروف بسیاری در این خصوص وجود دارد. مانند رویکرد نقشهای تیمی بلبین و تئوری شکلگیری، درگیری، انسجام و

تکامل توکمان

سپس رهبران اطمینان حاصل می کنند که افراد مهارت ها و تواناییهای ضروری برای انجام وظایف خود و دستیابی به چشم انداز را در اختیار دارند. آنها این کار را با دادن و گرفتن بازخورد و بوسیله آموزش و راهنمایی افراد برای بهبود کارایی فردی و تیمی شان انجام می دهند.

کلمات رهبر و رهبری

کلمات رهبر و رهبری اغلب بطور اشتباه برای تشریح افرادی که در واقعیت”مدیریت” می کنند بکار برده می شوند این افراد ممکن است بسیار بامهارت باشند، درشغل خود بسیار خوب بوده و برای سازمانشان ارزشمند باشند ولی این ویژگی ها از آنها یک مدیر عالی میسازد نه یک رهبر،بنابراین دقت کنید که چگونه از این کلمات استفاده می کنید و تصور نکنید افرادی با جایگاه رهبری در شغلشان، افرادی که خود را با عنوان رهبر تشریح میکنند یا حتی گروههایی که تیم رهبری نامیده میشوند، در واقعیت رهبری میکنند.

سخن آخر

یک خطر مهم در این شرایط این است که کسانی یا سازمان هایی که توسط این افراد یا گروهها مدیریت می شوند فکر میکنند که تحت رهبری آنها هستند، در صورتیکه چنین نیست در واقع ممکن است هیچ رهبری با هیچ تعیین چشم اندازی و هیچ فرد ملهم یا الهام گرفته ای وجود نداشته باشد این شرایط میتواند موجب بروز مشکلاتی جدی در درازمدت گردد.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره در امر مدیریت با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

 

 

شرکت آریان گستر

Summary
Article Name
رهبری چیست؟
Description
تکامل توکمانسپس رهبران اطمینان حاصل می کنند که افراد مهارت ها و تواناییهای ضروری برای انجام وظایف خود و دستیابی به چشم انداز را در اختیار دارند. آنها این کار را با دادن و گرفتن بازخورد و بوسیله آموزش و راهنمایی افراد برای بهبود کارایی فردی و تیمی شان انجام می دهند.
Author
Publisher Name
مشاوره ایزو
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'