درباره ما

بسمه تعالی

معرفی گروه مهندسین مشاور آریان گستر:
در این برهه از زمان به دلیل رقابتی تر شدن بازار در جذب و جلب رضایت مشتری در سطح ملی، منطقه ای و جهانی نیاز به مدیریتی نوین و کارآمد و سازمانی بهرهور و پویا هرچه بیشتر احساس میشود،گروه مهندسین مشاور آریان گستر مفتخر است برای ارتقا وبهبود سطح مدیریتی و اقتصادی سازمانها و شرکتهای داخلی و خارجی در ایران و جهان با استفاده از طراحی، اجرا و پیاده سازی، پشتیبانی و آموزش سیستمها و نظامهای نوین مدیریتی و کیفیتی در جهت افزایش سهم بازار آن سازمانها و شرکتها قدم بر داشته است.این گروه با استفاده از مدیران، کارشناسان و اساتیدی مجرب، محوریت خدمات خود را در زمینه مشاوره مدیریتی، افزایش بهرهوری، ارتقا سطح رضایتمندی مشتریان، ایجاد نظام یکپارچه در زمینه اداری و اجرایی شرکتها و سازمانهای تولیدی و خدماتی، ایمنی و بهداشت حرفهای کارکنان و همچنین آموزش مدیران، دانشجویان و کارکنان در راستای سیستمهای نوین مدیریتی قرار داده است.
آریان گسترتا کنون افتخار اجرا ، پیاده سازی و مشاوره سیستمهای نوین مدیریتی و کیفیتی برای بسیاری از سازمانها و شرکتها را در سطح آسیا و اروپا دارا میباشد. در انتهای این معرفی نامه گزیده سوابق این گروه ارائه میشود. در ادامه توضیحاتی مختصر در رابطه با استانداردهای مدیریتی ارائه می گردد.
ایزو
ایزو(ISO) مخفف (International Organization for standard) سازمان بین المللی استانداردمی باشد. سازمانی غیردولتی متشکل از 157 موسسه استاندارد کشورهای مختلف است که در سال 1974 میلادی تاسیس گردید و مقر آن در ژنو سوییس قرارگرفت.
وظیفه ی ISO ارتقاء وتوسعه مقوله استانداردسازی و فعالیت های مربوط به آن درجهان بادیدگاهی است که هم به ایجاد تسهیلات در زمینهی تبادل بینالمللی کالاها و خدمات توجه دارد و هم توسعه همکاری در زمینه های فکری، علمی، فنی و اقتصادی را مدنظر قرار می دهد.استاندارد کردن و استاندارد از پایه های علم و فناوری است که در پیشرفت صنعت و اقتصاد نقشی به سزا دارد و باید در جهت افزایش سطح کیفیت ها تلاش کرد تا به فناوری پیشرفته تولید هر محصول نایل آمد.
اغلب چنین می پندارند که استاندارد فقط برای حفظ منافع مصرف کننده است. البته این نظر تا حدی صحیح است و استاندارد به نیازهای فردی و اقتصادی مصرف کنندگان توجه دارد، اما استحکام صنعت و فناوری را نیز در نظر دارد و می توان گفت که سود حاصل از رعایت استاندارد برای تولیدکنندگان بیش از مصرف کنندگان است، زیرا صرفه جویی های حاصل از کاهش انواع قطعات و مواد اولیه غیر ضروری و ضایعات، به قدری چشمگیر است که هر گونه سرمایه گذاری در زمینه استاندارد سازی فرآورده ها و خدمات را برای صاحبان صنایع موجه می سازد، به طوری که آنان در اندک زمان می توانند نتایج محسوس آن را به صورت مبالغ ذخیره شده مشاهده کنند.استفاده از استانداردهای مختلف ایزو در سازمانها سبب انطباق محصولات با استاندارد،بهبود مستمر کیفیت محصول و خدمات،ار تقای سطح رضایتمندی مشتریان و کارفرمایان،کمک به ایجاد ارتباط مناسب بین مشتری وسازمان تولیدکننده یا ارایه دهنده خدمات وکمک به رعایت موازین والزامات انرژی ،محیط زیستی،ایمنی و بهداشت در صنایع مختلف میگردد.این گروه در راستای انتشار سیستم های مدیریتی نوین، فرهنگ کیفیت و محیط زیست سالم، ارج نهادن به ارباب رجوع و رضایتمندی مشتریان از تعامل و همکاری ادارات، سازمان های دولتی و خصوصی استانداردهای ذیل را با موفقیت پیاده سازی نموده است:

سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 : 2008
هدف از تدوین این استاندارد به وجودآوردن الگویی بین المللی،برای استقرار و پیاده سازی سیستمهای مدیریتی سازمان ها برای حفظ موقعیت بازار ملی وبین المللی می باشد،که لازم است باهدف ارایِه خدمات با کیفیت دربازار رقابت جهانی گام بردارند.لذا برای رسیدن به این مهم ،استفاده از سیستمی که در عرصه بین المللی مورد استفاده قرارگرفته است توصیه می شود.
گواهی نامه محصول اروپاCE:
CEمخفف کلمات Conformity  European می باشد وبه معنی تطابق محصول با الگوها و قواعد تعریف شده در اتحادیه اروپا می باشد.به عبارت دیگر داشتن این علامت بیانگر رعایت حداقل الزامات اساسی تعریف شده در زمینه محصولات برای کیفیت کالا ،حفاظت از سلامتی ،ایمنی مصرف کننده و محیط زیست می باشد.
ISO 14001: 2004سیستم مدیریت زیست محیطی
این استاندارد بین المللی دررابطه با سیستم محیط زیست است که تضمین کیفیت محصول و ارایه خدمات را از نظر هماهنگی با الزامات زیست محیطی و حفظ آن بیان می دارد.
سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفهای OHSAS 18001:2007
این استاندارد در شناسایی،حذف و یا به حداقل رساندن خطرات ناشی از فعالیتهای مرتبط با بهداشت و ایمنی کارکنان و طرفهای ذینفع کمک می نماید. به عبارتی ریسکهای ناشی از فعالیت ها را تحت کنترل درمی آورد و کارایی سیستم را بهبود می بخشد.

 

سیستم مدیریت محیط زیست و مدیریت بهداشت وایمنی شغلی HSE
مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به همراه رویکرد محیط زیست دردهه اخیر مورد توجه بیشتر درحوزه های صنعتی و خدماتی به خصوص در حوزه صنایع نفت قرارگرفته است.لزوم افزایش توانمندی یک سازمان درمواقع اضطراری و انجام برنامه های لازم در جهت کاهش خطرات از یک سو و به کارگیری زیست محیطی از سوی دیگر مطرح می باشند.
سیستم مدیریت یکپارچه IMS
در واقع تلفیقی از استانداردهای ISO 9001 ،  ISO 14001 ، OHSAS 18001 
 می باشد و از آنجا که هر سه استاندارد مشترکات بسیاری دارند برای سازمانی که قصد گام نهادن در مسیر اخذ هر سه استاندارد فوق را داشته باشد بهتر آن خواهد بود که سیستم های مذکور را با یکدیگر ادغام نموده و سیستم مدیریت یکپارچه را ایجاد نماید.
نظام مديريت ارتباط با مشتريان ISO 10002:2004 
اين استاندارد ، سيستم بازخورد مشتريان مباشدكه مبتني به CRM،نظام ارتباط بامشتریان طراحي شده است. پايه ي استاندارد تكريم ارباب رجوع،افزايش جلب رضايت مشتري وارتقاي رضايتمندي وثبت شكايات مشتريان ميباشد. درصورت اخذ اين استاندارد به همراه استاندارد 9001 ISO مبني برمديريت كيفيت كه پايه واساس استاندارد ميباشد سازمان مي تواند در مسير بهبود مستمر كيفيت و ارتقاي رضايتمندي مشتريان و افزايش سهم بازار گام بر دارد.

 

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی:HACCP,ISO 22000 : 2005
استاندارد سیستم مدیریت ایمنی غذا ،که باارزیابی بروز خطا وتعین نقاط بحرانی و ایجاد سیستم کنترل ،در فرایند موادغذایی از تهیه مواد اولیه تا مصرف توسط مشتری ، از افت سطح کیفیت محصول به نحو برنامه ریزی شده جلوگیری می نماید و تضمین می کند که مصرف محصول هیچ گونه خطری برای مصرف کننده ندارد.
سیستم مدیریت کیفیت در صنعت خودروISO/TS 16949:2002 
این استاندارد علاوه بر الزامات ISO 9001:2008 شامل یک سری الزامات خاص صنعت خودروتحت عنوان مشخصات فنی است ، در کنار اهداف عمومی مدیریت کیفیت بر اهداف خاص تری چون پیشگیری از نقص، کاهش انحرافات و اتلاف در زنجیرهی تامین نیز متمرکز است.

سیستم مدیریت کیفیت نفت،گاز، پتروشیمی ISO/TS 29001:2010
این استاندارد نیز علاوه بر الزامات ISO 9001:2008  شامل یک سری الزامات خاص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع وابسته است.هدف از ارایه این استاندارد ایجاد سیستم مدیریت کیفیتی است که با تاکید بر پیشگیری خطا و کاهش انحرافات و ضایعات در زنجیره تامین وارایه دهندگان خدمات ،زمینه را برای بهبود مستمر فراهم آورد.
سیستم مدیریت ایمنی اطلاعاتISO/IEC 27001 
سیستم مذکور که بستری برای اطمینان از ایمنی اطلاعات را ایجاد کرده و با کنترل ریسکهای شناسایی شده، توانمندی سازمانها و شرکتها درحفظ، قابلیت دستیابی و اعتبار اطلاعات را افزایش می دهد.
سیستم مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکیISO 13485 :2003 
این استاندارد  در همراهی با استاندارد  ISO 9001:2008،الزامات سیستم مدیریت کیفیت طراحی ،توسعه،تولید،مونتاژوخدمات پس از فروش انواع تجهیزات پزشکی را بیان می دارد.
مجوز ورود محصول به آمریکا FDA 
مــدرك   FDA   گواهينــامه بين المللــي است كه از طــريق ســازمان جهــاني دارو و غـذاي آمريكــا (Food and Drug Administration ) براي محصولات دارويي و غذايي اخذميشود.
اين مدرك جهت تاييد صلاحيتهاي كيفي اين محصولات به لحاظ بهداشتي بودن و سلامت عمومي صادر خواهد شد. اين گواهينامه باتوجه به شناختهشده بودن نامFDA آمريكا براي كليه كشورهاي جهان و جايگاه اين سازمان در تبيين و ارائه استانداردهاي مربوط به محصولات غذايي و دارويي ميتواند نقش بسزايي در جلب نظر مشتريان خارجي و داخلي جهت صادرات و فروش داشته باشد. همچنين اين مدرك حكم مجوز ورود هرگونه كالاي غذايي و دارويي به قاره آمريكا را دارا است.
و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'