دام هایی بر سر راه نوآوری

دام هایی بر سر راه نوآوری

 

 

قسمت دوم
موانع بروز خلاقیت

چرا بیشتر رهبران، مدیران و کارکنان سازمان ها برای مقابله با مشکلات و مسأله های کسب و کار ویا ارائه روش ها، محصولات و خدمات جدید، قادر به بروز خلاقیت نیستند؟

آن تعدادی که موفق به بروز خلاقیت می شوند، چه مهارت ها و مزیت هایی نسبت به آن هایی که در بروز خلاقیت موفق نیستند، دارند؟

-آیا خودتان را فردی خلاق می دانید؟
-آیا تا کنون خودتان را در معرض آزمون خلاقیت قرار داده اید؟

دلائل اصلی شکست

دلائل اصلی شکست کسب وکارها، زیاندهی، بحران های سازمانی، کاهش کارآمدی و شکست در رقابت را باید در عارضه های روان شناختی جستجو کرد که متخصصان و روان شناسان کسب و کار در دهه اخیر توجه بیشتری بدان ها معطوف داشته اند.

در کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته به دلیل نبود آموزش ها و محتواهای مناسب برای شناخت موانع بروز خلاقیت در مدیران، سازمان ها و بنگاه های اقتصادی همواره از وجود مدیرانی که در رویارویی با مشکلات وموانع و در فرآیند تصمیم گیری مثل افراد عادی عمل می کنند؛ رنج می برند. رفتارهای غریزی منطبق بر عادات و سبک های رفتاری تکراری و متداولی که هرگز راهگشای موفقیت برای افراد نبوده اند.

مديريت با روش كارگر ساده

اگر سبک زندگی یک کارگر ساده با یک مدیر برجسته از جنبه های لباس پوشیدن، غذاخوردن، روابط اجتماعی و ادبیات وسخن گفتن، ازدواج و زندگی زناشویی، روابط فردی و … متفاوت است، قطعا باید سبک زندگی کاری و روش های اداره امور مرتبط با شغل نیز بین این دونفر متفاوت باشد ولی جای تعجب است که بسیاری از رهبران و مدیران در این کشورها برای حل مشکلات و یا سیاست های رقابتی و توسعه کسب و کار خود، مثل همان کارگر ساده فکر وعمل می کنند میزان تحصیلات، سابقه کاری و مطالعات شما برای مقابله با موانع بروز خلاقیت کارآمدی کمی دارند؛ مگر آن که ساختار روان و ذهن خود را برای درک و تجزیه وتحلیل پدیده هایی که با آنان روبرومی شوید بشناسید.

سوگیری  وجانبداری

سوگیری ها وجانبداری هایی که در روال عادی زندگی همه افراد حضور فعال دارند، از موانع اصلی بروز خلاقیت به شمار می روند در قسمت اول سلسله مطالب ” دام هایی بر سر راه نوآوری” به عارضه ثابت بودن عملکرد، ثابت بودن طراحی و ثابت بودن هدف اشاره کردیم. با این پیش درآمد اکنون آماده ایم تا با مطالعه وتعمیق و تفکر روی نمونه ها و مثال های جالب وخواندنی هاروارد بیزینس ریویو با روش ها و تکنیک های شناخت موانع خلاقیت برای مدیران آشنا شویم.

 

جهت  مشاوره ایزو در هر لحظه کارکنان فنی و کارشناس شرکت آریان گستر پاسخگوی شما می باشند،لذا همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

مشاوره در امر مدیریت با آریان گستر

در مسیر موفقیت با ما همراه باشید.

شرکت آریان گستر

 

Summary
Article Name
نوآوری
Description
مديريت با روش كارگر سادهاگر سبک زندگی یک کارگر ساده با یک مدیر برجسته از جنبه های لباس پوشیدن، غذاخوردن، روابط اجتماعی و ادبیات وسخن گفتن، ازدواج و زندگی زناشویی، روابط فردی و ... متفاوت است، قطعا باید سبک زندگی کاری و روش های اداره امور مرتبط با شغل نیز بین این دونفر متفاوت باشد ولی جای تعجب است که بسیاری از رهبران و مدیران در این کشورها برای حل مشکلات و یا سیاست های رقابتی و توسعه کسب و کار خود، مثل همان کارگر ساده فکر وعمل می کنند میزان تحصیلات، سابقه کاری و مطالعات شما برای مقابله با موانع بروز خلاقیت کارآمدی کمی دارند؛ مگر آن که ساختار روان و ذهن خود را برای درک و تجزیه وتحلیل پدیده هایی که با آنان روبرومی شوید بشناسید.
Author
Publisher Name
آریان گستر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'