حرکت کارکنان ، شستشوي دست ها در محل ورودي تهیه غذا

شستشوي دست ها در محل ورودي تهیه غذا

در ذیل اطلاعاتی در مورد حرکت کارکنان ، شستشوي دست ها در محل ورودي تهیه غذا ارائه میگردد.این اطلاعات در راستای طرح پیش نیاز خطر در راستای ایزو 22000 می باشد:

کليه ي کارکنان بايد از طريق يک ورودي مخصوص به تهیه غذا وارد شوند. اين ورودي بايد مجهز به دوش ، روشويي ، توالت و محل تعويض لباس باشد . توالت ها نبايد به طور مستقيم به سالن فراوري باز شود و کارکنان حق ندارند با لباس کار ازز توالت هاا استفاده کنند . برايي کنترل بيشتر کارکنان و پيشگيري از آلودگي توصيه مي شود که رختکن ها به طور مستقيم به توالت ارتباط نداشته باشند.

براي هدايت کارکنان به سمت روشويي ها و استفاده از آن ها بايد در بخش هايي از وروديتهیه غذانرده هاي مناسبي را تعبيه کرد .

روشويي ها بايد داراي سيفون بوده و فاضلاب آن به طور مستقيم به شبکه ي زهکشي وصل شود . شيرهاي روشويي بايد بدون دخالت دست باز و بسته شوند . استفاده از شيرهاي پدالي ، زانويي ، آرنجي و برقي توصيه مي شود .

حرکت بين قسمت هاي مختلف تهیه غذابايد به حداقل برسد و به طور دايم توسط مديريت مراقبت شود . هنگام استفاده از مناطق فراوري به عنوان راهرويي براي ورود به بخش هاي ديگر ، بايد احتياط لازم به عمل آيد .

براي کاهش خطر آلودگي ثانويه ، تسهيلات شستشوي کفش کارکنان ( پاشويي) با اندازه و ظرفيت مناسب بايد در ورودي به محوطه هاي فراوري و نقاط انتقال بين نقاط تميز و کثيف تعبيه شود .تردد کارکنان از اين نقاط بايد محدود شود . ابعاد پاشويي بايد به اندازه يي باشد که همه ي افراد مجبور به عبور از داخل آن شوند.

 

برای مشاور ایزو و مشاور EFQM همین حالا با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.

02177942240-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'