تفاوت بهبود مداوم و بهبود مستمر

تفاوت بهبود مداوم و بهبود مستمر

با توجه به این که  بهبود مداوم و بهبود مستمر موضوعات مرتبط و مرتبط با فرایند تولید است، مفید است که تفاوت بین بهبود مداوم و بهبود مستمر را بدانیم. این مقاله برخی از تکنیک های بهبود مستمر مانند 5S و کایزن، چرخه بهبود مستمر روند مانند چرخه PDCA (چرخه دمینگ) را شرح می دهد و توضیحی روشن از تفاوت بین بهبود مداوم و بهبود مستمر ارائه می دهد.
بهبود مستمر یک تکنیک است که برای بهبود کارایی این فرآیند با حذف زباله و فعالیت های غیر ارزش افزوده استفاده می شود. این کار از طریق مفاهیم مختلف ژاپنی مثل Lean، Kaizen، 5S و غیره انجام شد. بهبود مستمر یک تلاش مستمر در تولید محصولات، خدمات یا فرایندها است.بهبود مستمر دلالت بر شیب بهبود دارد.مانند بهبود کیفیت محصول.

بهبود مداوم در مورد شناسایی و ایجاد تغییراتی است که نتایج بهتر را به همراه خواهد داشت که یک مفهوم مرکزی برای نظریه های مدیریت کیفیت است. با توجه به چارچوب ایزو 9001، بهبود مداوم باید یک الزام ضروری برای سازمان باشد.

دکتر ادوارد دمینگ، که به عنوان پدر مدیریت کیفیت در اواسط قرن بیستم با تولید کنندگان خودرو ژاپنی در بهبود کیفیت محصولات کار می کرد. به غیر از این کار، دمینگ چرخه Plan-Do-Check-Act Act (PDCA) را برای بهبود مداوم معرفی کرد.

بهبود مداوم در چرخه دمینگ نهادینه گردیده است.

برای مشاور ایزو با کارشناسان آریان گستر تماس حاصل فرمایید.

021-77942240,021-77959675

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو دوره ایزو دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001