ایزو 3166

 ایزو 3166

هدف از ISO 3166 تعریف کدهای شناخته شده بین المللی از حروف و یا اعداد است که ما می توانیم هنگامی از آن استفاده کنیم  که به کشورهای و زیرمجموعه ها اشاره می کنیم.

با این حال، این، نام کشورها را تعریف نمی کند. این اطلاعات از منابع سازمان ملل متحد (بولتن “Bulletin” اصطلاحات کشور نام و کد کشور و منطقه برای استفاده آماری نگهداری شده توسط بخش های آمار سازمان ملل متحد) می باشد.

 

استفاده از کدها موجب صرفه جویی در زمان و اجتناب از خطا به جای استفاده از یک نام کشور (که بسته به زبان مورد استفاده تغییر می کند) ما می توانیم ترکیبی از حروف و یا اعداد را که در سراسر جهان درک می شوند استفاده کنیم.

کد کشور می تواند به عنوان یک کد دو حرف (آلفا 2) ارائه شود که به عنوان کد هدف عمومی توصیف می شود، یک کد سه حرف (آلفای 3) که بیشتر مربوط به نام کشور و کد عددی سه رقم است (عددی -3) که می تواند مفید باشد در صورتی که شما نیاز به استفاده از سند لاتین نداشته باشید.

کدها برای زیررده ها به عنوان کد آلفا 2 برای کشور نمایش داده می شود و به ترتیب حداکثر سه حرف است.

به عنوان مثال ID-RI استان ریو اندونزی است و NG-RI استان ریور نیجریه است. نام و کدهای تقسیم بندی ها معمولا از منابع رسمی ملی مربوطه گرفته شده است.

برای مشاور ایزو و مشاوره استراتژی با آریان گستر تماس حاصل فرمایید.این مجموعه یکی از پیشتازان این حرفه در زمینه مشاوره استراتژی و سایر سیستمهای مدیریتی می باشد.

در مسیر موفقیت با ما همراه شوید.

مشاور  EFQM تخصص ماست.

ایزو 9001 با آریان گستر

02177942240-77959675

 

شرکت آریان گستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ ایزو صدور ایزو صدور گواهی ایزو گواهینامه ایزو ایزو 9001:2015 Cb ایزو 'گواهینامه CE' دوره آموزشی ایزو دوره سرممیزی ایزو 9001 'استاندارد CE'